W długi weekend Polacy masowo ruszyli nad morze. Hotelarze zacierają ręce, ceny potrafią być rodem z Paryża

Znalezienie noclegu na ostatnią chwilę w jednej z nadmorskich miejscowości graniczy z cudem. W niektórych miejscowościach średnie obłożenie przekracza 90 proc
Znalezienie noclegu na ostatnią chwilę w jednej z nadmorskich miejscowości graniczy z cudem. W niektórych miejscowościach średnie obłożenie przekracza 90 proc Renata Dąbrowska/Agencja Gazeta
Znalezienie noclegu na ostatnią chwilę w jednej z nadmorskich miejscowości graniczy z cudem. W niektórych miejscowościach średnie obłożenie przekracza 90 proc. Korzystają na tym hotele – najtańsze rezerwacje szybko się rozeszły więc ostatnim klientom nie pozostaje nic innego, jak przebierać w drogich ofertach.


Przed rozpoczęciem długiego weekendu Open Finance postanowił zbadać jak kształtuje się przeciętna cena noclegu dla dwóch osób w najbardziej popularnych miejscowościach wypoczynkowych w Polsce. Firma podaje, że w skrajnych przypadkach za taki pojedynczy nocleg para może zapłacić nawet 1-2 tys. złotych. Dla porównania średnia cena za nocleg w Paryżu została określona na 1 136 złotych, a w Londynie na 1 219 złotych.

Ceny przekraczające tysiąc złotych to jednak najgorszy scenariusz. Uśredniając – najdrożej jest w Sopocie. Tu para za jedną noc musi liczyć się z wydatkiem 648 złotych. Tuż za nim znajduje się Kołobrzeg (434 złote) i Świnoujście (391 złotych). Są to jednocześnie miejscowości w których obłożenie jest największe, waha się od 91 do nawet 98 proc. Dużo mniejszy tłok i, co za tym idzie, niższe ceny, znajdziemy w polskich górach. W Szklarskiej Porębie, Karpaczu i Zakopanem stawki oscylują w granicach 330-350 złotych za dobę, przy średnim obłożeniu poniżej 80 proc.

Open Finance zwraca uwagę, że patrząc pod kątem domowego budżetu, warto rozważyć wyjazd do jednej z europejskich stolic, gdzie ceny potrafią być dużo niższe. Bardziej atrakcyjne od sopockich stawek znajdziemy m.in. w Wilnie (350), Rydze (385) czy Bukareszcie (316). Z sondażu przeprowadzonego w kwietniu przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS wynika zresztą, że to dość popularny wybór. Spędzenie wakacji za granicą deklarował bowiem co czwarty Polak, podczas gdy polskie morze wskazało tylko 17 proc. ankietowanych.


źródło: Forsal
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Gdzie są podatki, tam zawsze będzie szara strefa. Tak wygląda "praca na czarno" w Polsce
0 0Podwójna jakość produktów w Europie potwierdzona. Ale to nie Polacy są gorszym sortem
0 0"Zielone kłamstwo" w Polsce. Tak próbują cię nabrać wielkie firmy
0 0Buty i piłki Adidasa polecą w kosmos. Chodzi o coś więcej niż trening dla astronautów
0 0Plan Szwedów: ZERO ofiar śmiertelnych na drogach. Oto czego możemy się od nich nauczyć
0 0Wyniki finansowe Ubera znów nisko pod kreską. Inwestorzy tracą cierpliwość

INNSPIRACJE

0 0Polak rozkręcił świetny biznes w USA. Zdradza, jak radzić sobie z porażką i brakiem motywacji
0 0W sukces tej Polki nikt nie wierzył. Uparła się i stworzyła rewolucyjny krem antysmogowy
0 0Ujawniają kulisy współpracy ze znaną siecią sklepów. Dziesiątki milionów długów i próby samobójcze
0 0Sapkowski przyznaje, że spór z CD Projektem go przerósł. "Pieniądze nic dla mnie nie znaczą"

STARTUPY

0 0Amerykańskim naukowcom się nie udało, a one to zrobiły. Tak powstały innowacyjne kosmetyki
0 0Start-up chce zasilać samochody wodą i alkoholem. Ale trochę się zapędzili