Owczy pęd do zawodu informatyka. Do tej szkoły zgłasza się 60 chętnych programistów na jedno miejsce

C_School chwali się 60 chętnymi na jedno miejsce. Praca programisty kusi młodych ludzi
C_School chwali się 60 chętnymi na jedno miejsce. Praca programisty kusi młodych ludzi Fot. Agnieszka Wocal / Agencja Gazeta
Szkoła programowania C_School chwali się, że w ramach rekrutacji na jedno wolne miejsce zgłosiło się do niej 60 osób. Zdecydowano się nawet na przedłużenie rekrutacji o tydzień, bo zainteresowanie było tak duże, że organizatorzy nie nadążali z przyjmowaniem zgłoszeń. Taki wynik przebija popularnością najlepsze polskie uczelnie.


C_School oferuje trzymiesięczne szkolenie programistyczne pod okiem ekspertów. Informatyka to od kilku lat najpopularniejszy kierunek studiów w Polsce. Warszawska rekrutacja do C_School cieszy się prawie dziesięciokrotnie większym zainteresowaniem niż studia informatyczne na najlepszych polskich uczelniach. Na krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej w ostatnich latach o jedno miejsce na studia stacjonarne ubiegało się do siedmiu studentów, podobnie było w wypadku Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

– Byliśmy bardzo zadowoleni z efektów pierwszej edycji, dlatego postanowiliśmy zorganizować kolejną, tym razem w Warszawie. Przypuszczaliśmy, że proporcjonalnie do wielkości miasta, zgłoszeń może być trochę więcej, ale takiego zainteresowania nikt z nas się nie spodziewał. To bardzo pozytywne zaskoczenie – mówi Michał Gierczak, prezes firmy Connectis, która jest związana z C_School.

W latach 2011-2017 doszło do wzrostu z 27 tys. do 38 tys. przyjętych na studia informatyczne – przyjęto w ostatnich pięciu latach łącznie ponad 170 tys. osób. Zapotrzebowanie na pracownika technologii informacyjnej wyniosło z kolei w ubiegłym roku 50 tys. To pokazuje, że wypełnia się pewna luka, ale i budzi obawę, że z czasem może zabraknąć pracy dla programistów.


Poprzednia edycja rekrutacji C_School odbyła się w Gdańsku, a kolejna będzie miała miejsce już we wrześniu w Katowicach.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.