Owczy pęd do zawodu informatyka. Do tej szkoły zgłasza się 60 chętnych programistów na jedno miejsce

C_School chwali się 60 chętnymi na jedno miejsce. Praca programisty kusi młodych ludzi
C_School chwali się 60 chętnymi na jedno miejsce. Praca programisty kusi młodych ludzi Fot. Agnieszka Wocal / Agencja Gazeta
Szkoła programowania C_School chwali się, że w ramach rekrutacji na jedno wolne miejsce zgłosiło się do niej 60 osób. Zdecydowano się nawet na przedłużenie rekrutacji o tydzień, bo zainteresowanie było tak duże, że organizatorzy nie nadążali z przyjmowaniem zgłoszeń. Taki wynik przebija popularnością najlepsze polskie uczelnie.

C_School oferuje trzymiesięczne szkolenie programistyczne pod okiem ekspertów. Informatyka to od kilku lat najpopularniejszy kierunek studiów w Polsce. Warszawska rekrutacja do C_School cieszy się prawie dziesięciokrotnie większym zainteresowaniem niż studia informatyczne na najlepszych polskich uczelniach. Na krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej w ostatnich latach o jedno miejsce na studia stacjonarne ubiegało się do siedmiu studentów, podobnie było w wypadku Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

– Byliśmy bardzo zadowoleni z efektów pierwszej edycji, dlatego postanowiliśmy zorganizować kolejną, tym razem w Warszawie. Przypuszczaliśmy, że proporcjonalnie do wielkości miasta, zgłoszeń może być trochę więcej, ale takiego zainteresowania nikt z nas się nie spodziewał. To bardzo pozytywne zaskoczenie – mówi Michał Gierczak, prezes firmy Connectis, która jest związana z C_School.

W latach 2011-2017 doszło do wzrostu z 27 tys. do 38 tys. przyjętych na studia informatyczne – przyjęto w ostatnich pięciu latach łącznie ponad 170 tys. osób. Zapotrzebowanie na pracownika technologii informacyjnej wyniosło z kolei w ubiegłym roku 50 tys. To pokazuje, że wypełnia się pewna luka, ale i budzi obawę, że z czasem może zabraknąć pracy dla programistów.


Poprzednia edycja rekrutacji C_School odbyła się w Gdańsku, a kolejna będzie miała miejsce już we wrześniu w Katowicach.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Geoblokowaniem nazywane są praktyki polegające na blokowaniu dostępu do stron internetowych lub przekierowywania na strony przewidziane dla danego rynku ze względu na przynależność państwową odwiedzającego. Takie praktyki uznawane są za dyskryminujące...

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.