Owczy pęd do zawodu informatyka. Do tej szkoły zgłasza się 60 chętnych programistów na jedno miejsce

C_School chwali się 60 chętnymi na jedno miejsce. Praca programisty kusi młodych ludzi
C_School chwali się 60 chętnymi na jedno miejsce. Praca programisty kusi młodych ludzi Fot. Agnieszka Wocal / Agencja Gazeta
Szkoła programowania C_School chwali się, że w ramach rekrutacji na jedno wolne miejsce zgłosiło się do niej 60 osób. Zdecydowano się nawet na przedłużenie rekrutacji o tydzień, bo zainteresowanie było tak duże, że organizatorzy nie nadążali z przyjmowaniem zgłoszeń. Taki wynik przebija popularnością najlepsze polskie uczelnie.

C_School oferuje trzymiesięczne szkolenie programistyczne pod okiem ekspertów. Informatyka to od kilku lat najpopularniejszy kierunek studiów w Polsce. Warszawska rekrutacja do C_School cieszy się prawie dziesięciokrotnie większym zainteresowaniem niż studia informatyczne na najlepszych polskich uczelniach. Na krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej w ostatnich latach o jedno miejsce na studia stacjonarne ubiegało się do siedmiu studentów, podobnie było w wypadku Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

– Byliśmy bardzo zadowoleni z efektów pierwszej edycji, dlatego postanowiliśmy zorganizować kolejną, tym razem w Warszawie. Przypuszczaliśmy, że proporcjonalnie do wielkości miasta, zgłoszeń może być trochę więcej, ale takiego zainteresowania nikt z nas się nie spodziewał. To bardzo pozytywne zaskoczenie – mówi Michał Gierczak, prezes firmy Connectis, która jest związana z C_School.

W latach 2011-2017 doszło do wzrostu z 27 tys. do 38 tys. przyjętych na studia informatyczne – przyjęto w ostatnich pięciu latach łącznie ponad 170 tys. osób. Zapotrzebowanie na pracownika technologii informacyjnej wyniosło z kolei w ubiegłym roku 50 tys. To pokazuje, że wypełnia się pewna luka, ale i budzi obawę, że z czasem może zabraknąć pracy dla programistów.


Poprzednia edycja rekrutacji C_School odbyła się w Gdańsku, a kolejna będzie miała miejsce już we wrześniu w Katowicach.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.