Książę William i księżna Kate będą wspierać polskie start-upy. Zbudują dla nich most wprost do Londynu

Brytyjska para książęca znajdzie się w The Heart, gdzie porozmawia o projekcie współpracy technologicznej między Warszawą a Londynem
Brytyjska para książęca znajdzie się w The Heart, gdzie porozmawia o projekcie współpracy technologicznej między Warszawą a Londynem Fot. YouTube; Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta
Brytyjska para książęca będzie w Polsce w dniach 17-19 lipca. Spotka się między innymi z młodymi przedsiębiorcami w The Heart Warsaw. Jest to mieszczące się w biurowcu Warsaw Spire centrum współpracy start-upów i korporacji. Obsługuje ono największe polskie firmy i międzynarodowe korporacje w pozyskiwaniu innowacji od młodych spółek technologicznych.

Około 14.00 na warszawskim Okęciu wyląduje samolot z parą książęcą w towarzystwie dzieci – George'a i Charlotte. Najpierw księżna Kate i książę William udadzą się do Pałacu Prezydenckiego, a następnie wybiorą się do Muzeum Powstania Warszawskiego, aby obejrzeć wystawę Powstanie 44. Wpiszą się do księgi pamiątkowej i spotkają się z kombatantami.

Około 17.00 udadzą się do centrum The Heart, gdzie porozmawiają z młodymi przedsiębiorcami. Będą także uczestniczyć w konferencji o współpracy start-upów i korporacji. W trakcie wizyty w The Heart zostanie przedstawiony projekt współpracy technologicznej między Warszawą a Londynem. Chodzi konkretnie o zainaugurowanie programu „Warsaw-London Bridge”, który ma na celu umożliwić małym polskim firmom rozwój na światowych rynkach.

Wizyta w Warsaw Spire będzie także doskonałą okazją do zobaczenia panoramy Warszawy, ponieważ jest on jednym z najwyższych budynków w Europie, choć nie tak duży jak Pałac Kultury i Nauki, który liczy 236 m. Budynek Warsaw Spire ma 46 pięter, a wliczając piętra techniczne – 49. Cała wieża wynosi 220 m.


Kompleks Warsaw Spire przy placu Europejskim składa się z trzech obiektów: 220-metrowego wieżowca, dwóch 55-metrowych budynków, które łącznie gwarantują 109 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej.

Po wszystkim Kate i William udadzą się do Łazienek Królewskich na spacer i przyjęcie w Starej Oranżerii. Jej organizatorem jest ambasador Wielkiej Brytanii, a wydaje je z okazji 91. urodzin królowej brytyjskiej. Książę William wygłosi specjalne przemówienie przed ponad 600 osobami.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.