Książę William i księżna Kate będą wspierać polskie start-upy. Zbudują dla nich most wprost do Londynu

Brytyjska para książęca znajdzie się w The Heart, gdzie porozmawia o projekcie współpracy technologicznej między Warszawą a Londynem
Brytyjska para książęca znajdzie się w The Heart, gdzie porozmawia o projekcie współpracy technologicznej między Warszawą a Londynem Fot. YouTube; Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta
Brytyjska para książęca będzie w Polsce w dniach 17-19 lipca. Spotka się między innymi z młodymi przedsiębiorcami w The Heart Warsaw. Jest to mieszczące się w biurowcu Warsaw Spire centrum współpracy start-upów i korporacji. Obsługuje ono największe polskie firmy i międzynarodowe korporacje w pozyskiwaniu innowacji od młodych spółek technologicznych.

Około 14.00 na warszawskim Okęciu wyląduje samolot z parą książęcą w towarzystwie dzieci – George'a i Charlotte. Najpierw księżna Kate i książę William udadzą się do Pałacu Prezydenckiego, a następnie wybiorą się do Muzeum Powstania Warszawskiego, aby obejrzeć wystawę Powstanie 44. Wpiszą się do księgi pamiątkowej i spotkają się z kombatantami.

Około 17.00 udadzą się do centrum The Heart, gdzie porozmawiają z młodymi przedsiębiorcami. Będą także uczestniczyć w konferencji o współpracy start-upów i korporacji. W trakcie wizyty w The Heart zostanie przedstawiony projekt współpracy technologicznej między Warszawą a Londynem. Chodzi konkretnie o zainaugurowanie programu „Warsaw-London Bridge”, który ma na celu umożliwić małym polskim firmom rozwój na światowych rynkach.

Wizyta w Warsaw Spire będzie także doskonałą okazją do zobaczenia panoramy Warszawy, ponieważ jest on jednym z najwyższych budynków w Europie, choć nie tak duży jak Pałac Kultury i Nauki, który liczy 236 m. Budynek Warsaw Spire ma 46 pięter, a wliczając piętra techniczne – 49. Cała wieża wynosi 220 m.


Kompleks Warsaw Spire przy placu Europejskim składa się z trzech obiektów: 220-metrowego wieżowca, dwóch 55-metrowych budynków, które łącznie gwarantują 109 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej.

Po wszystkim Kate i William udadzą się do Łazienek Królewskich na spacer i przyjęcie w Starej Oranżerii. Jej organizatorem jest ambasador Wielkiej Brytanii, a wydaje je z okazji 91. urodzin królowej brytyjskiej. Książę William wygłosi specjalne przemówienie przed ponad 600 osobami.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...