Największy znawca bitcoinów na świecie zdradza swój przepis na zysk. Wystarczy zainwestować określoną kwotę

Wences Casares (od lewej) zdradza, jak zarobić miliony na bitcoinie
Wences Casares (od lewej) zdradza, jak zarobić miliony na bitcoinie Fot. Flickr.com
Wences Casares, prezes start-upa Xapo, zajmującego się bezpieczeństwem kryptowalutowych transakcji, to jeden z największych znawców bitcoina. Dzieli się z innymi radami na temat tego, jak w banalny sposób zarobić na popularnej kryptowalucie.

Pochodzący z Argentyny Casares jest dostawcą internetu, producentem gier wideo, założycielem banku i członkiem rady dyrektorów PayPal. Największym zamiłowaniem Casares darzy jednak bitcoiny – i to dlatego założył start-up Xapo, który zabezpiecza zgromadzoną przez nas kryptowalutę.

Rady Casaresa zaskakują swą prostotą. Idzie za nimi prosta logika, a przy tym brak większego ryzyka. Jego zdaniem kluczowe jest zainwestowanie 1 proc. naszych pieniędzy (albo nawet mniej) w kupno bitcoina. Następnie konieczne jest zapomnienie o transakcji na co najmniej pięć lat, a najlepiej całą dekadę. W efekcie możemy stracić niewielki ułamek tego, co mamy, lub zostać milionerami. Casares nie wyklucza bowiem, że w ciągu pięciu do siedmiu lat jeden bitcoin będzie wart... więcej niż milion dolarów.

Casares wyjaśnia, że ludzie kupują co prawda bitcoiny po niskich cenach, ale chcąc uzyskać natychmiastowy zysk, pozbywają się ich. Z kolei ci, którzy trzymają swoje bitcoiny, zyskują w dalszej perspektywie ogromne pieniądze.

W związku z ostatnimi spadkami wartości bitcoina nie cichną kontrowersji wokół kryptowaluty. Niedawno pisaliśmy o tym, jak spory związane z bezpieczeństwem transakcji w tej walucie podzieliły środowisko. Więcej możesz przeczytać tutaj.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.