Zbyt ostrożna jazda nie popłaca. Policja wystawia rocznie kilkaset mandatów za zbyt małą prędkość na drodze

Jedną z belgijskich posłanek zafrasowała sprawa zbyt wolnego poruszania się samochodami po drodze. Okazało się, że miejscowa policja wystawia za te wykroczenie ok. 650 mandatów rocznie
Jedną z belgijskich posłanek zafrasowała sprawa zbyt wolnego poruszania się samochodami po drodze. Okazało się, że miejscowa policja wystawia za te wykroczenie ok. 650 mandatów rocznie Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta
Jedną z belgijskich posłanek zafrasowała sprawa zbyt wolnego poruszania się samochodami po drodze. Kobieta poprosiła ministerstwo spraw wewnętrznych o udostępnienie danych, dotyczących karania za to kierowców. Okazało się, że miejscowa policja wystawia za te wykroczenie ok. 650 mandatów rocznie.


Ministerstwo podało, że około 150 ląduje w rękach kierowców, którzy zbyt ślamazarnie jeżdżą po autostradach, gdzie minimalna prędkość wynosi 70 km/h. Kolejnych 500 to już efekt kontroli na drogach lokalnych.

Dane dot. Polski nie są znane, nad Wisłą policja również ma jednak prawo do karania kierowców, którzy przesadnie biorą sobie do serca hasła: „Zwolnij”. Jeśli policja uzna, że poruszamy się w tempie, które utrudnia innym użytkownikom korzystanie z drogi możemy narazić się na mandat od 50 do 200 zł.

Na początku roku głośny był również przypadek oblanego egzaminu na prawo jazdy. Niedoszły kierowca odwołał się wówczas od decyzji egzaminatora, który twierdził, że osoba egzaminowania nie obserwowała drogowych znaków pionowych, ponieważ na drogach o podwyższonej dopuszczalnej prędkości poruszała się ze zbyt małą prędkością. Z dopuszczalnością takiej interpretacji zgodził się wówczas Sąd Administracyjny w Szczecinie.

Z apelem o...dodanie gazu zwrócił się natomiast w zeszłym roku na antenie TVN24 Marek Konkolewski Komendy Głównej Policji. Wszystko przez to, że zmotoryzowani zbytnio wystraszyli się Odcinkowego Pomiaru Prędkości.

źródło: Bankier
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.