„Zrobimy wszystko, żeby widok osoby z papierosem był tak rzadki, jak osoby z fajką”. To mówi prezes Philip Morris Polska

Michał Mierzejewski, nowy prezes Philip Morris Polska
Michał Mierzejewski, nowy prezes Philip Morris Polska Fot. Michał Łepecki / Agencja Gazeta
Znak czasów: nawet koncerny tytoniowe chcą ratować palaczy. „Zrobimy wszystko, aby w ciągu najbliższej dekady zdecydowana większość palaczy w Polsce zamieniła papierosy na produkty potencjalnie mniej szkodliwe, a w 2030 roku widok osoby z papierosem był tak rzadki, jak dzisiaj osób palących fajkę” – zapowiada Michał Mierzejewski, nowy prezes Philip Morris Polska.


– Philip Morris, wprowadzając produkty o potencjalnie obniżonej szkodliwości, przechodzi największą transformację w swojej historii. Moim celem jest przekonanie pełnoletnich palaczy do zamiany tradycyjnych papierosów na produkty takie jak IQOS, które wydzielają średnio 90-95 proc. mniej szkodliwych substancji niż papierosy – zapowiada nowy szef regionalnych struktur globalnego giganta.

Co więcej, Michał Mierzejewski wskazuje na siebie jako najlepszy dowód zmian. – Wierzę, że to jest jak najbardziej realne – mówi o przedstawionej przez siebie wizji. – Przez około dwadzieścia lat paliłem po dwie paczki dziennie, a od kilku miesięcy korzystam wyłącznie z IQOS-a – dodaje.

Badania statystyczne prowadzone na Zachodzie wstępnie potwierdzają ten optymizm: produkt koncernu rzeczywiście sprawił, że palenie tradycyjnych papierosów porzuciło wielu nałogowców. Dla Mierzejewskiego to najlepszy dowód, że firma znalazła coś, co będzie wręcz rewolucyjną zmianą ludzkich przyzwyczajeń. – Philip Morris zapoczątkował największą w historii branży rewolucję opartą na innowacjach i badaniach naukowych. Chcemy, aby Polska dalej miała w niej znaczący udział. Rynek wyrobów konwencjonalnych jest wciąż głównym elementem naszej działalności, ale to z produktami bezdymnymi pragniemy związać przyszłość firmy i branży – podkreśla.


To mocna zapowiedź nowego kierunku w polityce firmy – nad którym ma czuwać nowe kierownictwo. Wraz z początkiem sierpnia Michał Mierzejewski objął bowiem stanowiska prezesa zarządu i dyrektora zarządzającego Philip Morris Polska w Polsce i krajach bałtyckich, zastępując Edvinasa Katillusa. W strukturach koncernu pracuje już od trzynastu lat, a od 2008 roku był członkiem zarządu i dyrektorem ds. korporacyjnych na Polskę.

Na polskim rynku ten rzutki menedżer ma zadbać o utrzymanie pozycji lidera – Philip Morris Polska ma w tej chwili 40,4 proc. udziału w rynku sprzedaży papierosów (w ciągu dekady firma podwoiła wolumen wyprodukowanych papierosów do 60 mld sztuk) i zatrudnia 3 tysiące osób, m.in. w nowoczesnym centrum produkcyjnym czy Europejskim Centrum Usług Wspólnych w Krakowie – wspierającym oddziały firmy w Europie, na Bliskim Wschodzie i Afryce w zakresie finansów, IT, polityki HR oraz procesów zakupowych. Z firmą współpracuje około 2000 plantatorów tytoniu. W Polsce Philip Morris zainwestował aż 700 mln dolarów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0O nich będzie głośno. Stworzyli pierwszy inteligentny głośnik rozumiejący komendy po polsku
BIZNES 0 0Nigdzie nie uciekniesz przed wyższym ZUS. Po tym tekście zrezygnujesz z przenosin firmy do Czech
NAUKA 0 0Ludzie już planują przeprowadzkę na "Drugą Ziemię". Ekspert wyjaśnia, czy to możliwe
WYWIAD 0 0"Postarzałam się o 5 lat w ciągu roku". Polka skończyła Harvard, wróciła ze świetnym pomysłem na biznes
0 0Rozwiązanie problemu sortowania odpadów mieliśmy 20 lat temu. Teraz może pomóc miastom uniknąć kar
0 0W Polsce powstała "Szkoła Przyszłości". Można używać smartfonów na lekcjach i uprawiać ogródek
0 0Program "Milion Plus" dla szpitali to wyborczy bubel. Jest niczym plaster na krwawiącą tętnicę