Świnoujski taras grozy. Rozrywka dla turystów z żelaznymi nerwami jest już w Polsce

Hotel w Świnoujściu oferuje rozrywkę dla osób o żelnaznych nerwach - zawieszony 50 metrów nad ziemią taras ze szklaną podłogą
Hotel w Świnoujściu oferuje rozrywkę dla osób o żelnaznych nerwach - zawieszony 50 metrów nad ziemią taras ze szklaną podłogą Foto: Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta
Przepis na turystyczną atrakcję jest prosty: zrób taras jak najwyżej nad ziemią a następnie zafunduj mu podłogę ze szkła. Pierwszy w Polsce balkon wzorowany na słynnym chicagowskim The Ledge powstał właśnie w Świnoujściu.


Jakbyś się czuł, stojąc na szklanej tafli 50 metrów nad ziemią? Teraz można to sprawdzić w Świnoujściu. Wystarczy dostać się na 13 piętro nowo oddanego do dyspozycji gości hotelu Radisson Blu Resort.

Powstała tam konstrukcja przypominająca słynny taras The Ledge w Chicago. Pierwowzór znajduje się co prawda nieco wyżej, bo na wysokości 400 metrów, ale świnoujski taras również może przyprawić turystę o drżenie kolan, o ile oczywiście ktoś zdecyduje się na niego wejść.

Ponoć z góry roztacza się widok na Świnoujście i Bałtyk. Operatorem hotelu jest polska firma Zdrojowa Hotels Central Pomerania.

Na tym samym piętrze znajduje się odkryty basen, sprawiający wrażenie, jakby woda wylewała się z niego poza obręb budynku.

Właścielem hotelu jest Jan Wróblewski, jeden z szefów i współwłaścicieli Zdrojowej. Firmę prowadzi wraz z bratem, Szymonem. Również ich siostra pracuje w biznesie turystycznym. Uruchomiła start-up Vacation Club, agregujacy oferty z wysokiej jakości nadmorskich apartamentów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0O nich będzie głośno. Stworzyli pierwszy inteligentny głośnik rozumiejący komendy po polsku
BIZNES 0 0Nigdzie nie uciekniesz przed wyższym ZUS. Po tym tekście zrezygnujesz z przenosin firmy do Czech
NAUKA 0 0Ludzie już planują przeprowadzkę na "Drugą Ziemię". Ekspert wyjaśnia, czy to możliwe
WYWIAD 0 0"Postarzałam się o 5 lat w ciągu roku". Polka skończyła Harvard, wróciła ze świetnym pomysłem na biznes
0 0Rozwiązanie problemu sortowania odpadów mieliśmy 20 lat temu. Teraz może pomóc miastom uniknąć kar
0 0W Polsce powstała "Szkoła Przyszłości". Można używać smartfonów na lekcjach i uprawiać ogródek
0 0Program "Milion Plus" dla szpitali to wyborczy bubel. Jest niczym plaster na krwawiącą tętnicę