Listonosze oskarżają Pocztę Polską o śmierć kolegi z przepracowania. Skandaliczne warunki pracy

Polscy listonosze alarmują o coraz cięższych warunkach swojej pracy – szczególnie podczas upałów.
Polscy listonosze alarmują o coraz cięższych warunkach swojej pracy – szczególnie podczas upałów. Foto: Beata Kit / Agencja Gazeta
Polscy listonosze alarmują o coraz cięższych warunkach swojej pracy – szczególnie teraz. Na zewnątrz panują upały a normy, które mają wyrabiać, są mocno wyżyłowane. W Warszawie jeden z listonoszy zasłabł w trakcie pracy – lekarzom nie udało się go uratować.


Listonosze obarczają odpowiedzialnością za śmierć swojego kolegi kierownictwo firmy. Na facebookowym profilu "Listonosze Polska" alarmują, że warunki ich pracy w obecnym okresie stały się wyjątkowo ciężkie. W środę, 2 sierpnia tego roku, podczas pracy zasłabł jeden z warszawskich listonoszy, Andrzej P., pracujący na Woli. Został zabrany na obserwację do szpitala, był przytomny, ale niestety lekarze nie zdołali go uratować.

Jego koledzy twierdzą, że pośrednią przyczyną tragedii mogło być obłożenie pracą w upalnym okresie. Zmarły pracownik poczty zbliżał się do 60-tki, miał nadwagę i regularnie nie wyrabiał się z pracą. Ale przyczyną była jej ilość, a nie złe chęci pracownika.

Nadmiar obowiązków i upał? W Warszawie zmarł jeden z naszych kolegow "Na pewno odczuliście upały z ubiegłego...

Opublikowany przez Listonosze Polska na 7 sierpnia 2017
W zeszłym roku w rejonie, który obsługiwał wybudowano nieduży wieżowiec, w którym siedzibę ma m.in. komornik. Do jego biura przychodzi mnóstwo korespondencji, ale plany pracy Andrzeja P. nie uwzględniły zwiększonego obłożenia. Na dodatek wiele budynków na Woli nie ma wind, jeszcze niedawno w wielu z nich brakowało domofonów.

Co więcej, w wolskim urzędzie pocztowym listonosze – jak sami twierdzą – muszą wykonywać jeszcze inne czynności, niż doręczanie. Należy do nich choćby sortowanie poczty, które odbywa się w wielkim, zatłoczonym pomieszczeniu wystawionym bezpośrednio na promienie słoneczne. Pracownicy nie mogą doprosić się o zamontowanie klimatyzacji. Jak twierdzą, w słoneczne dni temperatura dochodzi tam do 37 stopni Celsjusza.


"Być może jakby nas nie gotowano przed wyjściem w rejon, Andrzej dalej by żył..." – kwitują administratorzy profilu.

Przedstawiciele Poczty Polskiej podkreślają, że na razie nie jest znana przyczyna zgonu pana Andrzeja i nie zgadzają się z zarzutami kierowanymi pod ich adresem.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby