Media Markt idzie na całego. Sklep „nie dla idiotów” inwestuje tam, gdzie inni by się bali

Media Markt inwestuje obecnie w sklepy kompaktowe
Media Markt inwestuje obecnie w sklepy kompaktowe Fot. / Agencja Gazeta
Media Markt jest pewny siebie. Nie boi się inwestowania w mniejsze sklepy, przekonuje bowiem, że takie działania przynoszą zyski. I to nawet, gdy nowe placówki powstają w stosunkowo niewielkich miejscowościach.

Jesienią Media Markt uruchomi jeszcze trzy nowe sklepy. We wrześniu zostanie otwarty sklep w mniejszym, kompaktowym formacie we Włocławku – powstanie on w wolnostojącym obiekcie przy ul. Komunalnej 1. W tym samym miesiącu Krosno doczeka się kolejnego sklepu, w galerii handlowej VIVO! Z kolei 18 października zostanie otwarta placówka we Wrocławiu – za lokalizację posłuży Centrum Handlowe Wroclavia.

Mimo mniejszej powierzchni, klienci otrzymają w nowych sklepach kompaktowych cały asortyment, a więc prawie 100 tys. produktów. Koncept kompaktowych sklepów został bardzo dobrze przyjęty, dlatego będzie dalej rozwijany. Firma chwali się też, że rozwija swoją sprzedaż internetową – sklepy mediamarkt.pl i saturn.pl.

Media Markt nie pozostawia jednak istniejących już sklepów bez zmian. Trwają remonty dotychczasowych marketów. We wszystkim chodzi o uwzględnienie najnowszych trendów w prezentacji produktów i odpowiedzenie na potrzeby polskiego konsumenta, który jest coraz bardziej wymagający.


O co konkretnie chodzi? W planach Media Markt jest „stworzenie inspirujących ekspozycji, które ułatwiają praktyczne poznawanie nowoczesnej elektroniki”. Ponadto, celem jest prezentacja tego, co obecnie cieszy się największą popularnością: urządzenia mobilne, elektronika sportowa, urządzenia AGD, które wspierają zdrowy tryb życia czy innowacyjne produkty służące rozrywce.

Media Markt jest międzynarodową siecią sklepów, mających ofertę z zakresu elektroniki użytkowej. W Polsce ma obecnie 60 placówek.

źródło: Wiadomości Handlowe
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.