Jazda rowerem już Was nie zmęczy. Na tym cacku dacie radę dojechać nawet do Radomia

Prezentacja elektrycznych rowerów Veturilo.
Prezentacja elektrycznych rowerów Veturilo. Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Na Powiślu i na Starym Mieście pojawiły się już nowe stacje. To przyczółek setki nowych rowerów Veturilo – tym razem w elektrycznej odsłonie. Będą one dostępne od czwartku, na dodatek na pierwsze dwa tygodnie września operator zaplanował promocję: nie będzie naliczać opłat za pierwszą godzinę jazdy.

– Veturilo bije kolejne rekordy wypożyczeń, a my stale urozmaicamy ofertę naszego systemu – zachwala Łukasz Puchalski, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie. – Pierwszą nowością były tandemy, później pojawiły się rowerki dziecięce, a od końca sierpnia w ramach systemu można będzie wypożyczać rowery elektryczne – zapowiada.

Sieć dziesięciu stacji, na których będzie można wypożyczyć i oddać rower elektryczny oplecie wyłącznie centrum miasta. Baterie nowych elektrycznych rowerów mają wystarczyć na pokonanie dystansu od 60 do 130 kilometrów. Silnik ma pokryć nawet 82 procent zapotrzebowania koniecznego do jazdy. Wspomaganie elektryczne ma działać jednak do prędkości 25 km/h, co oznacza, że powyżej tego pułapu trzeba się będzie zdać wyłącznie na siłę mięśni.

Po dwutygodniowej promocji trzeba się będzie też pogodzić z bardziej surowym reżimem płatności. Motorowery Veturilo będą bezpłatne tylko przez pierwsze 20 minut. Kolejne 40 minut jazdy będzie się już wiązało z koniecznością wydania 6 złotych. Druga – i każda kolejna godzina wypożyczenia jednośladu – to już wydatek rzędu 14 złotych.


Przez ostatnie pół roku rowery Veturilo wypożyczono już ponad 3 mln razy. W mieście jest 337 stacji, w których można wypożyczyć 5 tysięcy pojazdów. Można nimi przejechać ponad 500 kilometrów drogami dla rowerów, ciągami pieszo-rowerowymi oraz pasami i kontrpasami rowerowymi.

źródło: Portal Samorządowy
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.