To pierwszy kantor, w którym możesz negocjować kursy walut. Uruchomił go najnowocześniejszy polski bank
Marcin Długosz
04 października 2017, 12:10·2 minuty czytania
Publikacja artykułu: 04 października 2017, 12:10
Nowa opcja pojawi się w bankowości Idea Cloud, pod hasłem – rzecz jasna – Kantor. Klikając na nią znajdziemy się na platformie, umożliwiającej operacje na 24 parach walutowych, od euro i dolara począwszy, przez szwajcarskiego franka, brytyjskiego funta, korony norweskie, duńskie i czeskie, po jeny i rumuńskie leje. Operacje walutowe będą dostępne zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm.
Reklama.
Kantor w Idea Cloud to nowa propozycja na rynku internetowej wymiany walut. Zgodnie z raportami dotyczącymi tej branży, dotychczasowy układ sił ustabilizował się i od dawna na rynku nie pojawił się żaden nowy gracz. Również nie było dotychczas znaczących zmian w ofertach kantorów: jak szacują eksperci, spready walutowe w kantorach internetowych są 2-3 razy lepsze niż kantorach stacjonarnych i kilka razy niższe niż w tabelach banków.
Idea Bank postanowił pójść krok dalej. – Co czwarty przedsiębiorca korzystający z naszych usług deklaruje, że sprzedaje swoje produkty i usługi za granicę – podkreśla Monika Chwiedziewicz, dyrektor zarządzająca w Idea Bank. – Niewiele mniejsza jest grupa tych, których działalność gospodarcza obejmuje import towarów. Dlatego umożliwiliśmy klientom zakup i sprzedaż walut po bardzo korzystnym kursie i bez konieczności fizycznego odwiedzania kantoru – dodaje.
Klienci detaliczni mogą wykonać po dwa przelewy miesięcznie w każdej z walut do innego banku bez żadnych opłat. Również prowadzenie kont w poszczególnych walutach nie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Transakcje są maksymalnie uproszczone: klikamy na parę walutową, wybieramy rodzaj transakcji (kupno lub sprzedaż), wpisujemy kwotę – i zatwierdzamy. Obowiązują też widełki: klienci detaliczni mogą dokonać transakcji od 125 do 50 000 jednostek danej waluty. Progi są dwukrotnie wyższe dla klientów firmowych.
Spready zostały zredukowane do minimum, a klienci mogą samodzielnie negocjować kurs wymiany z dealerami walutowymi już przy kwocie odpowiadającej równowartości 2000 złotych.
Kantor nie jest dostępny dla osób postronnych, nie będących wcześniej klientami Idea Banku – należy zawrzeć umowę w bankowości Idea Cloud, zatwierdzić sms-em regulamin i umowę. Oczywiście, można to zrobić z domu – za autoryzację może w tym przypadku posłużyć przelew z innego banku. – Projekt kantoru będziemy sukcesywnie rozwijać, udostępniając klientom nowe funkcje związane z wymianą i wykorzystaniem zakupionych walut oraz kolejne pary walutowe – obiecuje Monika Chwiedziewicz.