Od skali cynizmu aż bolą zęby. McDonald's sięgnął po klientelę, która do tej pory omijała go z daleka

Jedna z krakowskich restauracji McDonald's
Jedna z krakowskich restauracji McDonald's Mateusz Skwarczek/Agencja Gazeta
Dla tej grupy smakoszy McDonald's był do tej pory ucieleśnieniem wszelkiego zła. Dwa kawałki wołowiny serwowane w Big Macu przyprawiały ją o dreszcze.


Od kilku lat firma próbuje jednak przekonać do siebie wegetarian i uruchamia kolejne bezmięsne projekty. Najnowszy z nich to bezmięsny burger, który będzie podawany w restauracji w fińskim Tampere.

Burger o wymownej nazwie McVegan pojawił się w menu w zeszłym tygodniu. Co znajdziemy w środku? Sojowy kotlet, pomidor, sałatę, ogórka i sos McFest – a wszystko to w specjalnej wegańskiej bułce i w zestawie z wegańskimi frytkami.

Amerykanie chcą zbadać, jak klienci zareagują na taką nowość. Testy mają potrwać do 21 listopada, potem sieć zadecyduje, co zrobić dalej z tym projektem. Dyrektor marketingu fińskiego oddziału McDonald's - Christoffer Rönnblad zapewnia, że w przypadku przychylnych recenzji kanapka na stałe zagości na miejscowym rynku. A jeśli wegański burger okaże się sukcesem, firma wprowadzi go do swoich restauracji na całym świecie, również w Polsce.

Nie wszyscy są jednak pozytywnie nastawieni do tej inicjatywy. – To chyba najbardziej cyniczny pomysł tej firmy. Nie wiem czy znajdą się weganie, którzy "przymkną" oko na to, co się dzieje z ludźmi i zwierzętami w McDonald's – skomentował jeden z internautów.
Amerykański fast-food już wcześniej testował możliwość wprowadzenia wegetariańskiego menu. W ubiegłym roku sieć zaczęła serwować kanapki z sojowego kotleta, marchewki i groszku w Singapurze.W 2012 roku McDonald's zapowiadał natomiast otwarcie całej wegetariańskiej restauracji w Indiach.

Było to związane z faktem, że dla Hindusów krowa jest świętym zwierzęciem. Takie pojedyncze inicjatywy nie przełożyły się jednak na generalną politykę firmy, dla której bezmięsne burgery wciąż pozostają wyjątkiem. Może tym razem będzie inaczej?

źródło: RMF
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.