Polak wpadł na genialny pomysł, który podbija świat. To lepszy sposób na walkę z plastikiem niż opodatkowanie foliówek

Polak stworzył biodegradowalne naczynia
Polak stworzył biodegradowalne naczynia Fot. zrzut ekranu z youtube.com/watch?v=Gs7bPxsttXc
Jerzy Wysocki wpadł na innowacyjny pomysł walki z plastikiem. Stworzył biodegradowalne naczynia – łatwe w produkcji, a przy okazji smaczne.

Pomysłodawca wywodzi się z rodziny z tradycjami młynarskimi, które sięgają początku XX w. Przyczynił się do powstania zakładu produkcyjnego, oferującego biodegradowalne naczynia Bioterm, które są produkowane z naturalnych pszennych otrąb spożywczych.
To naturalny składnik spożywczy. Z jednej tony otrąb produkuje się do 10 tys. sztuk naczyń Bioterm. Ulegają one pełnej biodegradacji w niespełna 30 dni, podczas gdy papier rozkłada się 6 miesięcy, a plastik nawet setki lat.

Dzięki nim zaserwujemy nie tylko dania zimne i gorące, ale też sprawdzą się przy użyciu piekarnika czy kuchenki mikrofalowej. Mamy do dyspozycji talerze, miski, półmiski i sztućce. Po skończonym posiłku talerz można także schrupać.

Naczynia produkowane są w Zambrowie (podlaskie). Wykorzystuje je m.in. warszawska restauracja Krowarzywa, gdzie znajdziemy wegetariański fast food. Bioterm znany jest także w innych krajach, takich jak Włochy, Dania, Francja, Hiszpania czy Węgry.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.