
Reklama.
Według raportu płacowego Sedla&Sedlak pensje testerów oprogramowania przekraczają nawet 13 tys. złotych brutto. Ta kwota to mediana zarobków na stanowisku kierownika zespołu testerów. Nieco mniejszą średnią może pochwalić się koordynator (10 tys.) i tester automatyczny. W przypadku tego ostatniego mediana wynosi 7,7 tys. zł brutto.
Podział zarobków występuje oczywiście również według stażu pracy i zdobytego doświadczenia. Starszy tester może liczyć średnio na 9,9 tys., złotych, „doświadczony tester oprogramowania” na 7,3 tys, a młodszy – 4,7 tys. złotych brutto.
Nic dziwnego, że przebranżowienie się w tym kierunku staje się popularne. Podczas ostatniej rekrutacji o ogromnym zainteresowaniu na studia podyplomowe na kierunku testera informowała np. Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku.
Tester oprogramowania to jednocześnie stosunkowo nowe stanowisko w branży IT. Istnieje od mniej więcej 7-8 lat. Wcześniej jego funkcję wykonywał programista.
Dane zebrane przez Sedlak&Sedlak dotyczą 87 firm z sektora IT. Badanie zostało przeprowadzone między styczniem a majem 2017 roku.
źródło: Interia