Smakosze mogą poczuć się zdradzeni. Okazuje się, że jeden ze smakołyków z Lidla może im bardzo zepsuć dzień

Lidl wycofuje ze sprzedaży hiszpańskie kałamarnice.
Lidl wycofuje ze sprzedaży hiszpańskie kałamarnice. Fot. Maciej Kuroń / Agencja Gazeta
Odkąd Polacy rozsmakowali się w owocach morza, kałamarnice stały się jednym z czołowych przysmaków. Te, które jeszcze w tym tygodniu były w sprzedaży w supermarketach Lidl, okazały się jednak zdradliwe.

„Sol & Mar Kawałki kałamarnicy olbrzymiej 3 x 80 g” – o smaku czosnku oraz poprykowym – zostały przez sieć uznane za niebezpieczne. Sieć zdecydowała się zdjąć je z półek.

Bezpośrednią przyczyną jest występowanie w tym produkcie kryształków... soli. Jak informuje Llidl to tzw. kryształki struwitu, tworzące się w procesie produkcji konserw rybnych, gdy wyrób rybny łączy się z resztkami wody morskiej, które mogą się przy tej okazji pojawiać.

Sieć ostrzega, że nadgryzienie takiego kryształku może prowadzić do zranienia jamy ustnej. Lidl informuje, że klienci powinni „bezwzględnie zwrócić produkt”, a przynajmniej – zrezygnować z konsumpcji.

źródło: Wiadomości Handlowe
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.