Niezwykła kariera pelerynki. Prezes PiS ją wypromował, państwowy koncern za nią zapłaci, a zarobi prawicowy tabloid

Biało-czerwona peleryna zostanie dołączona tylko do mazowieckiego wydania „Gazety Polskiej Codziennie”.
Biało-czerwona peleryna zostanie dołączona tylko do mazowieckiego wydania „Gazety Polskiej Codziennie”. screen z filmu promocyjnego GPC
Do piątkowego (10 listopada) wydania prawicowej „Gazety Polskiej Codziennie” dołączony będzie prezent w postaci biało-czerwonej pelerynki. Modę na nią wylansował prezes PiS Jarosław Kaczyński. Sponsorem gadżetu jest państwowy koncern Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

W spocie reklamującym wydanie gazety, PGNiG jest określane jako „Partner reklamowy wydania”. Prawdopodobnie oznacza to, że koncern sponsoruje prezent dla czytelników GPC.

Biało-czerwona peleryna zostanie dołączona tylko do mazowieckiego wydania „Gazety Polskiej Codziennie”. Wszystko odbywa się z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości. Wydanie jest reklamowane w prawicowych mediach.

Peleryna Kaczyńskiego stała się sławna po tym, jak Joachim Brudziński (PiS) opublikował zdjęcie z wycieczki prezesa na szczyt Koziarz (934 m n.p.m.) w Beskidzie Sądeckim. Słynna fotka spod wieży widokowej obiegła media społecznościowe. Wielu internautów zauważyło, że szlak na Koziarza jest dość długi i (szczególnie podczas opadów) bardzo błotnisty, tymczasem panowie ze zdjęcia wyglądają jak po przejściu ulicą. Inni dodali, że pod wieżę widokową da się dojechać samochodem – i tak w rzeczywistości jest.

Po opublikowanym na profilu Brudzińskiego zdjęciu, pelerynka Kaczyńskiego stała sprzedażowym hitem. Produkuje ją polska firma Axer Sport. Kosztuje ok. 8 zł w detalu. Płaszcz ma wymiary 84 x 123 cm, jest wytwarzany z folii polistyrenowej o grubości 0,4 mikrona. Oprócz orzełka na piersi, ma też napis "Polska" na plecach.

Gazeta Polska Codziennie sprzedaje się w średnim nakładzie ok. 17500 sztuk. Są to dane dotyczą całej Polski. Nie wiadomo, jaka część rozchodzi się na Mazowszu, gdzie do wydania będzie dodawana pelerynka. Nie wiadomo też, ile państwową spółkę kosztowało sponsorowanie patriotycznych pelerynek.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.