Teraz możesz snobować się codziennie. Weteran ekożywności otworzył w stolicy sklep, jakiego jeszcze nie było

Organic Farma Zdrowia otworzyła w Warszawie pierwszy w Polsce market ekologiczny o powierzchni 500 m2
Organic Farma Zdrowia otworzyła w Warszawie pierwszy w Polsce market ekologiczny o powierzchni 500 m2 facebook.com/ORGANIC FARMA ZDROWIA SA
Organic Farma Zdrowia otworzyła w Warszawie pierwszy w Polsce market ekologiczny o tak dużej powierzchni. Na parterze wieżowca Q22 w Alei Jana Pawła powstał sklep o powierzchni 500 metrów kwadratowych. W środku znajdziemy kilka tysięcy ekologicznych produktów od przeszło 100 polskich i europejskich producentów.

Hipsterzy będą zachwyceni. Od teraz snobowanie się na ekożywności będzie możliwe nie tylko na jarmarkach ze zdrową żywnością, ale również na co dzień – w ogromnych marketach, którymi OFZ chce zawojować Polskę.

Do tej pory spółka celowała w sklepy o małej powierzchni. Sieć składa się z 39 samoobsługowych delikatesów stacjonarnych i sklepu on-line. Teraz zamierza odejść od tej polityki.

— W Polsce nastał już czas na budowę sklepów z ekologicznymi produktami na takich powierzchniach. Klienci muszą się przekonać, że można w nich kupić wszystko, nie tylko ekologiczne warzywa czy mleko, ale też kosmetyki kolorowe, środki chemiczne itd., czyli wszystko to, co w normalnym supermarkecie, ale z certyfikatem eko — wyjaśniał Sławomir Chłoń, prezes OFZ.

Chłoń dodaje, że Organic Farma ma już w planach kolejny sklep w Konstancinie, który ruszy w przyszłym roku, negocjuje również wynajem powierzchni w innych miastach.

Organic Farma Zdrowia może uchodzić na naszym rynku za prawdziwego weterana. Data jej powstania to 23 marca 2006 roku. Od tego czasu, dzięki nakręcającej się modzie na zdrowe odżywianie, spółka rośnie jak na drożdżach. W 2015 zanotowała 1 mln złotych zysku netto, przy sprzedaży o wartości 80,8 mln złotych. Wzrost założonej przez Przemysława Tomaszewskiego i Sławomira Chłonia firmy nie umknął uwadze zagranicznych inwestorów. W 2016 roku 63 proc. jej akcji nabyła spółka EcorNaturaSi S.p.A. Włosi starają się teraz przenieść sposób funkcjonowania na swoim rodzimym rynku, na polskie warunki.

źródło: Puls Biznesu
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.