Skandynawski producent masła odważnie wkracza do Polski. To szansa na niższe ceny w naszym kraju?

Do Polski na poważanie wkracza producent m.in. masła Valio
Do Polski na poważanie wkracza producent m.in. masła Valio Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta
Do Polski wkracza światowy gigant z branży mleczarskiej – firma Valio. Grupa spółdzielcza jest jednym z czołowych producentów masła i serów. Fińskie przedsiębiorstwo chce nad Wisłą budować swoją pozycję i wygryźć konkurencję.

– Po zbudowaniu pozycji w krajach bałtyckich decydowaliśmy się wejść do Polski jako kraju o silnej, rosnącej gospodarce, wzmacniającej się klasie średniej i zyskującemu na sile trendowi, by zdrowo żyć i się odżywiać – mówi „Pulsowi Biznesu” Lev Rubinstein, menedżer ds. eksportu w Valio, odpowiedzialny za ekspansję w tej części Europy.

Valio zadebiutowało ze swoim masłem w Polsce w czerwcu i stopniowo poszerza tutejsze portfolio o kolejne masła i sery.

Firma przyznaje, że w Polsce konkuruje z innym skandynawskim producentem – Arlą. Dodaje, że przedsiębiorstwu zależy na stopniowym budowaniu swojej pozycji. Rubinstein przekonuje, że realnie firma ma szansę osiągnąć 10 mln euro rocznych przychodów w perspektywie kilku lat.

Jak Valio może wpłynąć na rodzimy rynek? – Wpływ na ceny będzie niewielki, bo masło trafi prawdopodobnie do niewielkiej liczby odbiorców. Ceny masła uwarunkowane są przede wszystkim sytuacją na rynkach międzynarodowych – mówi w rozmowie z INN:Poland Paweł Wyrzykowski, specjalista ds. analiz z Departamentu Analiz Ekonomicznych, Sektorowych i Rynków Rolnych, BGŻ BNP Paribas.


– Z przeprowadzonych przez nas badań wynika, że w wypadku produktów mleczarskich duże znaczenie ma to, czy produkt pochodzi z Polski. Kolejnym kryterium wyboru jest cena – dodaje.

źródło: Puls Biznesu
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.