Uber zdecydował się na ważny krok. Firma postanowiła skoczyć na głęboką wodę i wejść na giełdę

Dara Khosrowshahi zdradził, kiedy Uber wejdzie na giełdę
Dara Khosrowshahi zdradził, kiedy Uber wejdzie na giełdę Fot. zrzut ekranu z youtube.com/watch?v=FZ29v_3v7Gw
Dara Khosrowshahi jest dyrektorem Ubera od kilku miesięcy, lecz już od początku wspominał o wejściu na giełdę. Jego zdaniem, debiut może tylko pomóc firmie.

Poprzedni dyrektor, Travis Kalanick, podchodził do tego inaczej. Zależało mu, by firma pozostała jak najdłużej w prywatnych rękach, nie dostrzegał też wartości, które mogą płynąć z obecności na giełdzie.

Kiedy firmą zarządzał Travis Kalanick, miała ona wystarczająco dużo pieniędzy od inwestorów prywatnych, dlatego – teoretycznie – nie potrzebowała środków publicznych na dalsze etapy rozwoju. Ponadto, Uber zaliczał regularnie wysokie straty, a to nie sprzyja wynikom na giełdzie.

Khosrowshahi, dyrektor generalny Ubera, podchodzi do tematu z innej strony. Podczas konferencji organizowanej przez „New York Times” ogłosił, że firma wejdzie na giełdę w 2019 r. Jego zdaniem, straty, które generuje przedsiębiorstwo nie są niczym niezwykłym. Podkreślił, że każda debiutująca na parkiecie firma musi się z nimi liczyć.

Uber stracił ponad 1 mld dol. w pierwszej połowie 2015 r. – w stosunku do ubiegłego roku strata zwiększyła się o 330 mln dol. Uber jest mimo to nadal znakomicie wyceniany – na 50 mld dol.

Khosrowshahi pojawił się w Uberze, kiedy przedsiębiorstwo dotknął kryzys. Padły oskarżenie o rasizm i molestowanie seksualne w firmie.

źródło: fintek.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.