Drzwi do branży IT nigdy nie są zamknięte. Tak przynajmniej przekonują twórcy tej wyjątkowej szkoły

Coders Lab to największa w Polsce szkoła programowania. Podstawowy kurs przewiduje naukę w liczbie 320-360 godzin w trybie dziennym lub weekendowym
Coders Lab to największa w Polsce szkoła programowania. Podstawowy kurs przewiduje naukę w liczbie 320-360 godzin w trybie dziennym lub weekendowym Coders Lab
Przyświeca im myśl – nie ważne, jakiego zawodu wyuczyłeś się w szkole, drzwi w branży IT zawsze stoją przed tobą otworem. Przekonują, że jeśli potrafisz z pasją zaangażować się w naukę, możesz zrobić karierę programisty. Nie ukrywają, że to trudna sztuka, dlatego tym, którzy chcą się przebranżowić, obiecują, że pomogą także w odnalezieniu się na rynku pracy.Z taką właśnie ofertą edukacyjną wychodzi największa w Polsce szkoła programowania – Coders Lab.

Na rynku edukacyjnym Coders Lab istnieje od 2013 roku. Na pomysł założenia szkoły sprofilowanej wyłącznie pod kątem programowania wpadli Marcin i Jacek Tchórzewscy. Pierwszy z braci jako absolwent zarządzania Szkoły Głównej Handlowej zajął się stroną biznesową całego przedsięwzięcia, drugi z dyplomem Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej w kieszeni skupił się na kwestiach technicznych i edukacyjnych, zostając jednym z pierwszych wykładowców Coders Lab. Dziś szkoła liczy ponad 60 etatowych pracowników oraz współpracuje z ponad 100 programistami-wykładowcami. Jej mury opuściło już ponad 1200 programistów. Jak podają organizatorzy, 82 proc z nich znalazło pracę w nowym zawodzie w 3 miesiące od ukończenia kursu.

Coders Lab chce pomóc w wypełnieniu luki, jaka powstała na rodzimym rynku pracy z powodu nadwyżki ofert zatrudnienia dla fachowców od IT w stosunku do liczby absolwentów kierunków informatycznych, kształconych na polskich uczelniach.

Kursy w Coders Lab przygotowują uczestników do pracy na stanowisku Front-end i Back-end developera. Nauka programowania przebiega od podstaw do poziomu Junior Web Developera. Do wyboru mamy 7 rodzajów kursów I stopnia oraz 1 kurs II stopnia. Z myślą o osobach chcących spożytkować nowo nabyte umiejętności za granicą lub w międzynarodowym środowisku pracy uruchomiono kurs prowadzony w całości w języku angielskim.

Podstawowy kurs trwa 320-360 godzin, w tym 80 godzin nauki przebiega w oparciu o model zdalnego nauczania. Na kurs stacjonarny przewidziano 6-7 tygodni – w murach szkoły uczestnik musi wówczas spędzić 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku. Alternatywą jest kurs weekendowy rozłożony na 6-7 miesięcy, po 8 godzin dziennie w soboty i niedziele.


– Po zakończeniu kursu mogę tylko powiedzieć, że ten kurs to jedna z lepszych decyzji, jakie podjąłem w życiu – komentuje na Facebookowym profilu szkoły jeden z jej absolwentów. – Materiały pomocnicze przygotowane dla kursantów są świetne. Ogromna ilość prezentacji, uwzględniająca praktyczne zastosowanie przedstawianych zagadnień oraz mnóstwo zadań do każdego z tematów. To wszystko wykładane przez świetnie przygotowanych ludzi posiadających pasję do tego, co robią – chwali.
Absolwenci Coders Lab mogą też liczyć na pomoc po zakończeniu kursu, czyli w znalezieniu zatrudnienia w miejscu, gdzie będą mogli zrobić użytek ze swoich nowo nabytych zdolności programistycznych. Pomocną dłoń wyciąga do nich specjalny program Career Lab umożliwiający nawiązanie kontaktu z firmami informatycznymi. Coders Lab współpracuje z ponad 200 partnerami – są wśród nich zarówno małe software house'y, jak i światowe korporacje.

– Śledzimy losy zawodowe naszych absolwentów. Z wieloma utrzymujemy kontakt. Wspieramy i kibicujemy. Zapraszamy na spotkania, wykorzystujemy ich historie do pokazywania, że można zmienić nie tylko zawód, ale i całe życie swoje. Staramy się też dostarczać im kolejnych porcji wiedzy i benefitów takich jak dedykowane webinary czy darmowe bilety na wydarzenia – mówi Romek Lubczyński, Marketing Manager Coders Lab..

Artykuł powstał we współpracy z Coders Lab

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.