Coders Lab to największa w Polsce szkoła programowania. Podstawowy kurs przewiduje naukę w liczbie 320-360 godzin w trybie dziennym lub weekendowym
Coders Lab to największa w Polsce szkoła programowania. Podstawowy kurs przewiduje naukę w liczbie 320-360 godzin w trybie dziennym lub weekendowym Coders Lab
Reklama.
Na rynku edukacyjnym Coders Lab istnieje od 2013 roku. Na pomysł założenia szkoły sprofilowanej wyłącznie pod kątem programowania wpadli Marcin i Jacek Tchórzewscy. Pierwszy z braci jako absolwent zarządzania Szkoły Głównej Handlowej zajął się stroną biznesową całego przedsięwzięcia, drugi z dyplomem Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej w kieszeni skupił się na kwestiach technicznych i edukacyjnych, zostając jednym z pierwszych wykładowców Coders Lab. Dziś szkoła liczy ponad 60 etatowych pracowników oraz współpracuje z ponad 100 programistami-wykładowcami. Jej mury opuściło już ponad 1200 programistów. Jak podają organizatorzy, 82 proc z nich znalazło pracę w nowym zawodzie w 3 miesiące od ukończenia kursu.
logo
Marcin i Jacek Tchórzewscy, założyciele szkoły programowania Coders Lab. Coders Lab

Coders Lab chce pomóc w wypełnieniu luki, jaka powstała na rodzimym rynku pracy z powodu nadwyżki ofert zatrudnienia dla fachowców od IT w stosunku do liczby absolwentów kierunków informatycznych, kształconych na polskich uczelniach.
Kursy w Coders Lab przygotowują uczestników do pracy na stanowisku Front-end i Back-end developera. Nauka programowania przebiega od podstaw do poziomu Junior Web Developera. Do wyboru mamy 7 rodzajów kursów I stopnia oraz 1 kurs II stopnia. Z myślą o osobach chcących spożytkować nowo nabyte umiejętności za granicą lub w międzynarodowym środowisku pracy uruchomiono kurs prowadzony w całości w języku angielskim.
Podstawowy kurs trwa 320-360 godzin, w tym 80 godzin nauki przebiega w oparciu o model zdalnego nauczania. Na kurs stacjonarny przewidziano 6-7 tygodni – w murach szkoły uczestnik musi wówczas spędzić 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku. Alternatywą jest kurs weekendowy rozłożony na 6-7 miesięcy, po 8 godzin dziennie w soboty i niedziele.
– Po zakończeniu kursu mogę tylko powiedzieć, że ten kurs to jedna z lepszych decyzji, jakie podjąłem w życiu – komentuje na Facebookowym profilu szkoły jeden z jej absolwentów. – Materiały pomocnicze przygotowane dla kursantów są świetne. Ogromna ilość prezentacji, uwzględniająca praktyczne zastosowanie przedstawianych zagadnień oraz mnóstwo zadań do każdego z tematów. To wszystko wykładane przez świetnie przygotowanych ludzi posiadających pasję do tego, co robią – chwali.
logo
Zespół szkoły programowania Coders Lab Coders Lab
Absolwenci Coders Lab mogą też liczyć na pomoc po zakończeniu kursu, czyli w znalezieniu zatrudnienia w miejscu, gdzie będą mogli zrobić użytek ze swoich nowo nabytych zdolności programistycznych. Pomocną dłoń wyciąga do nich specjalny program Career Lab umożliwiający nawiązanie kontaktu z firmami informatycznymi. Coders Lab współpracuje z ponad 200 partnerami – są wśród nich zarówno małe software house'y, jak i światowe korporacje.
– Śledzimy losy zawodowe naszych absolwentów. Z wieloma utrzymujemy kontakt. Wspieramy i kibicujemy. Zapraszamy na spotkania, wykorzystujemy ich historie do pokazywania, że można zmienić nie tylko zawód, ale i całe życie swoje. Staramy się też dostarczać im kolejnych porcji wiedzy i benefitów takich jak dedykowane webinary czy darmowe bilety na wydarzenia – mówi Romek Lubczyński, Marketing Manager Coders Lab..

Artykuł powstał we współpracy z Coders Lab