„Siadaj Ku**o*”. Reakcja polskiego sklepu na aferę z Marszu Niepodległości przebija pomysłowością najlepsze memy

W niedzielę wieczorem wszystkie media w Polsce obiegło nagranie, na którym jeden z policjantów rzekomo wyzywa uczestniczkę kontrmanifestacji na Marszu Niepodległości
W niedzielę wieczorem wszystkie media w Polsce obiegło nagranie, na którym jeden z policjantów rzekomo wyzywa uczestniczkę kontrmanifestacji na Marszu Niepodległości policja.pl
Marsz Niepodległości to dla przedsiębiorców drażliwa sprawa. Akty przemocy, do których dochodziło w jego trakcie tym bardziej. Mimo to, internetowy sklep Koszulkowo.pl postanowił ograć temat i nieco przy tej okazji zarobić. I zrobił to w sposób, do którego nijak nie da się przyczepić.

O tym, że firma Koszulkowo.pl świetnie odnajduje się w real time marketingu już wiedzieliśmy. Mogliśmy się o tym przekonać np. podczas wpadki ministra Waszczykowskiego, który w trakcie wizyty dyplomatycznej stwierdził, że rozmawiał z przedstawicielami nieistniejącego państwa San Escobar. Minęły zaledwie godziny, gdy na stronie Koszulkowo.pl zaczęły pojawiać się pierwsze projekty,
nawiązujące do pomyłki szefa dyplomacji.

Podobnie było i tym razem. W niedzielę wieczorem wszystkie media w Polsce obiegło nagranie, na którym jeden z policjantów rzekomo wyzywa uczestniczkę kontrmanifestacji na Marszu Niepodległości. – Siadaj k**** – miało dać się usłyszeć w momencie, gdy kobieta zostaje wepchnięta przez stróżów prawa do furgonetki. Policja tłumaczyła się później, że w rzeczywistości komenda brzmiała „Siadaj Kulson” i była skierowana nie do jednej z zatrzymanych kobiet, a do...młodszego aspiranta. O to, jakie słowa w rzeczywistości padły w tamtym momencie, internauci spierają się do tej pory.
Właśnie dlatego Koszulkowo.pl należą się podwójne ukłony. O ile „San Escobar” to tylko zabawne przejęzyczenie, które można było skomentować za pomocą koszulki na milion sposobów, o tyle w tym wypadku potrzebne było duże wyczucie. Marsz Niepodległości wzbudził przecież wiele skrajnych emocji, tak samo jak zatrzymanie protestujących przeciwko nim manifestantów.

Czy to się udało? Oceńcie sami. Naszym zdaniem, nie dało się tego zrobić lepiej. Grafika na koszulce nawiązuje do popularnego teleturnieju „Koło Fortuny”. W figlarny sposób zachęca nas do odgadnięcia hasła. No właśnie „Kulson” czy „K****”?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.