Koleje znalazły sposób na podreperowanie budżetu. Chcą wcisnąć przedsiębiorcom nietypowe działki

Pieniędzy na modernizację torów nigdy za wiele. Co pokazuje chociażby ten przykład z Polski
Pieniędzy na modernizację torów nigdy za wiele. Co pokazuje chociażby ten przykład z Polski Kornelia Głowacka-Wolf/Agencja Gazeta
Naprawy linii kolejowych wiążą się z dużymi wydatkami. Na pomysł, skąd wziąć na nie pieniądze wpadła brytyjska sieć Network Rail. Państwowe przedsiębiorstwo zamierza wydzierżawiać tereny położone blisko torów, w tym...przestrzeń pod łukami wiaduktów.

Network Rail to państwowy zarządca infrastruktury kolejowej w Wielkiej Brytanii. Pod jego zarządem znajduje się 2,5 tys. stacji, a także tory i tunele, wykorzystywane przez brytyjską sieć kolejową.

I choć w ubiegłym miesiącu rząd zarezerwował aż 35 mld funtów na utrzymanie i eksploatację sieci kolejowej w latach 2019-2025, państwowa spółka postanowiła powalczyć o więcej. Network Rail ogłosił, że zamierza wydzierżawiać swoje nieruchomości, by zapewnić sobie „znaczący zastrzyk gotówki”. Spółka chce jednocześnie zachować własność, aby prawa dostępu były "nienaruszone". Projekt obejmuje obszar Anglii i Walii.

Dyrektor generalny spółki Mark Carne ma nadzieję, że umowy przyniosą korzyści lokalnym społecznościom. – Mam nadzieję, że zobaczę obszary przekształcone w nowe sklepy i dodatkowe udogodnienia dla mieszkańców i pasażerów – opowiadał. Sieć ma zamiar oferować przedsiębiorcom tereny położone blisko torów, ok. 5,5 tys. nieruchomości znajduje się bowiem pod wiaduktami kolejowymi.

źródło: CityA.M
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...