Szał na giełdzie. Po niespodziewanej decyzji Cyfrowego Polsatu akcje Netii wystrzeliły

Fot. Jerzy Gumowski / Agencja Gazeta
Inwestorzy wydają się zadowoleni decyzją przejęcia Netii, jaką podjął Cyfrowy Polsat. Kurs telekomunikacyjnej spółki wystrzelił po otwarciu wtorkowej sesji. Już w ciągu kilku minut ich wartość wzrosła do niemal 30 proc., by później wrócić do pułapu wciąż przekraczającego 20 proc.

Netia ma obecnie najszybciej drożejące akcje na Giełdzie Papierów Wartościowych. W ciągu 30 minut od rozpoczęcia wtorkowej sesji kupiono papiery o łącznej wartości prawie 5 mln zł, po godzinie obroty na akcjach Netii przebijały już pułap 6,5 mln zł. Na ten moment jedna akacja kosztuje 5,17 zł (plus 21,93 proc.). Oznacza to wzrost wartości Netii o ponad 400 mln zł.

Cyfrowy Polsat poinformował, że złożył zlecenia zakupu pakietu 32 proc. akcji Netii. Zobowiązuje się do zapłacenia za nie 638,8 mln zł – oznacza to wycenę jednej akcji na poziomie 5,77 zł.

– Przedstawimy cenę sprzedaży dla pozostałych akcjonariuszy w momencie, gdy ogłosimy wezwanie – odpowiada agencji PAP Zygmunt-Solorz-Żak na pytanie, czy cena w wezwaniu wyniesie także 5,77 zł za akcję.

Nie tylko Netia rosła na giełdzie po zaskakującym ogłoszeniu Cyfrowego Polsatu. Akcje kontrolowanej przez Zbigniewa Jakubasa Mennicy Polskiej skoczyły o ponad 8 proc., Cyfrowego Polsatu zaś o ok. 4,5 proc.

Zarząd Cyfrowego Polsatu informuje, że ogłoszenie wezwania nastąpi „tak szybko jak to możliwe”. Realizacja planowanego wezwania do 66 proc. jest uwarunkowana m.in. uzyskaniem zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Pozytywne zakończenie wezwania miałoby nastąpić w pierwszym kwartale 2018 r.

Więcej na temat przejęcia Netii przez Cyfrowy Polsat piszemy tutaj.

źródło: PAP Biznes
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.