Petru nie zostawia suchej nitki na Morawieckim. "To hochsztapler ekonomiczny, który mami nas projektami"

Fot. Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta
Rzecznik PiS Beata Mazurek zdradziła, że pojawiła się propozycja kandydatury Morawieckiego na premiera. Decyzji jednak jeszcze nie ma – czekamy na to, co zrobi Komitet Polityczny PiS. Tymczasem na temat Morawieckiego w niewybrednych słowach wypowiedział się Ryszard Petru.

Mateusz Morawiecki to hochsztapler ekonomiczny, który mami nas wielkimi projektami, których nie będzie realizował – twierdzi w rozmowie z TVN24 BiS Ryszard Petru.

– To jest człowiek, który jest znany z takiej fantastyki gospodarczej (...) to jest osoba, która nas mami takimi wielkimi projektami gospodarczymi: elektryczne samochody, wielki port lotniczy, kosmos też. Ale wiemy, że nic z tych rzeczy się nie wydarzy w perspektywie najbliższych lat i to jest takie mamienie Polaków. Przecież to jest osoba, za której rządów, Polska bardzo się zadłużyła – dodaje.

Wyjaśnia ponadto, że nie byłoby większej różnicy dla Polski, gdyby premierem został Morawiecki. Petru przekonuje, że najważniejsze decyzje i tak będzie podejmował Jarosław Kaczyński, prezes PiS – zarówno w zakresie kwestii relacji z Unią Europejską, wymiaru sądownictwa czy ordynacji wyborczej.

Na koniec Petru wbija kolejną szpilę, twierdząc, że nie mam mowy o żadnym uszczelnianiu podatku VAT, którym tak często chwali się wicepremier. – Jest przetrzymanie VAT, a nie uszczelnienie, bo nie ma żadnego działania, aby zlikwidować słupy VAT-owskie – podsumowuje.


źródło: TVN24 BiS
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.