Do Polski wchodzi nowa tania linia lotnicza. Oferuje codzienne loty w egzotyczne miejsce

Flydubai zaoferuje loty z Krakowa do Dubaju
Flydubai zaoferuje loty z Krakowa do Dubaju Fot. 123RF
Lotnisko Kraków-Balice może pochwalić się współpracą z nowym przewoźnikiem. Od kwietnia przyszłego roku Flydubai rozpocznie loty z Krakowa do Dubaju.

Do Dubaju pasażerowie polecą najnowszymi Boeingami 737 MAX 8. To pierwsze połączenie Krakowa z krajami Zatoki Perskiej. – To dobra wiadomość dla pasażerów: szansa na rozwój turystyki i wymiany biznesowej pomiędzy krajami tego regionu a Małopolską – mówi Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

Codzienne loty na trasie Kraków-Dubaj rozpoczną się 8 kwietnia 2018 r., informuje TVN24BiS. Wyloty z Polski planowane są na godzinę 22.30, z kolei lądowanie w Emiratach Arabskich na 5.53 czasu lokalnego. Ceny za bilety są jeszcze nieznane, ale będą raczej atrakcyjne, bo Flydubai jest tanim przewoźnikiem.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości dla pasażerów. Po kilku latach przerwy wracają bezpośrednie połączenia ze stolicy Małopolski do Kijowa, które zrealizuje Ukraine International Airlines – największa ukraińska linia lotnicza. Połączenia na lotnisko Kijów-Boryspol zaczną się 26 grudnia tego roku. Będą wykonywane sześć razy w tygodniu.


– Oferta nowego, tradycyjnego przewoźnika lotniczego i poszerzenie siatki połączeń o wschodni kierunek potwierdza atrakcyjność gospodarczą i turystyczną Małopolski – przekonuje Włoszek.

Kraków Airport to drugie lotnisko w Polsce, jeśli chodzi o liczbę obsłużonych pasażerów. W 2016 r. obsłużyło prawie 5 mln osób. Mówi się, że ten rok zamknie liczba ok. 5,2 mln korzystających z jego usług.

źródło: TVN24BiS
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.