Premier Morawiecki podjął decyzję w sprawie akcji BZ WBK. Ich wartość to 5 mln zł

Mateusz Morawiecki podjął decyzję o sprzedaży akcji BZ WBK
Mateusz Morawiecki podjął decyzję o sprzedaży akcji BZ WBK Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Mateusz Morawiecki wraz z przejęciem fotela premiera stanął przed dylematem w związku z akcjami BZ WBK, które posiad. Teraz przyszła pora na zdecydowane posunięcie ze strony byłego ministra finansów.


Jak dowiedziała się „Rzeczpospolita”, Morawiecki podjął już decyzję o sprzedaży swoich akcji BZ WBK.

Takie posunięcie, mimo ogromnej wartości akcji, nie jest zaskakujące. W ostatnich kilku dniach akcje Morawieckiego wzbudziły szereg kontrowersji. Zarzucano premierowi, że posiadanie akcji i jednoczesne zarządzanie sektorem bankowym stoi ze sobą w sprzeczności.

Nowy premier w latach 2007-2015 pełnił rolę prezesa zarządu Banku Zachodniego WBK. Mateusz Morawiecki, jako szef rządu odpowiedzialny jest m.in. za nadzór sektora bankowego. Posiadane przez niego akcje w BZ WBK oznaczały konflikt interesów.

W oświadczeniu majątkowym z 2016 r. premier Morawiecki poinformował, że akcje banku, które posiadał, miały wartość ok. 4,3 mln zł brutto. Dziś są one warte jeszcze więcej – ok. 5 mln zł brutto.

Mateusz Morawiecki zdradził, że kwota zostanie w pełni przekazana na cele społeczne. W najbliższym czasie zostanie ujawniona lista instytucji charytatywnych, którym zostaną przekazane darowizny lub środki pieniężne.

źródło: „Rzeczpospolita”
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.