ZUS wysyła pracowników na szkolenie do ojca Rydzyka. Ci wykręcają się, jak tylko mogą

Choć ZUS dysponuje własnymi ośrodkami szkoleniowymi, postanowił wysłać swoich pracowników na wykład na uczelnię ojca Rydzyka
Choć ZUS dysponuje własnymi ośrodkami szkoleniowymi, postanowił wysłać swoich pracowników na wykład na uczelnię ojca Rydzyka Michał Lepecki/Agencja Gazeta
Choć ZUS dysponuje własnymi ośrodkami szkoleniowymi, postanowił wysłać swoich pracowników na wykłady na uczelnię ojca Rydzyka. Zakład taką nietypową konferencją publicznie nie chce się jednak chwalić, informacja została rozesłana do oddziałów e-mailami, do których dotarła „Gazeta Wyborcza”.

Numer konta szkoły ojca Rydzyka, a obok kwota 120 zł – takiego maila otrzymali pracownicy 43 oddziałów toruńskiego ZUS-u. Obok pojawia się propozycja noclegu w hotelu akademickim. Z ustaleń „Wyborczej” wynika, że jest to wydatek kolejnych 69 lub 80 zł w zależności od rodzaju pokoju. Pieniądze na szkolenie mają pójść ze specjalnego funduszu przeznaczonego na ten cel.

Konferencja ma się rozpocząć od przemówień prezes ZUS, Gertrudy Uścińskiej i rektora Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu Zdzisława Kafki. W programie przewidziana jest również msza święta (charakter nieobowiązkowy), wykład prof. Pawła Bortkiewicza pt. „Koncepcja społeczeństwa i państwa w katolickiej nauce społecznej jako kontekst problemu ubezpieczeń społecznych” i prof. Andrzeja Mielczarka o potrzebie zabezpieczeń społecznych w życiu człowieka. Cztery wykłady zarezerwowane zostały również dla ekspertów ZUS-u.

Z ustaleń gazety wynika jednak, że pracownicy nie garną się do wyjazdu, tłumacząc się prywatnymi zobowiązaniami. - Gdy zobaczyłam, że w planie jest dwugodzinna przerwa na mszę, na której nie wypada nie być, to powiedziałam, że nie mam z kim zostawić dzieci i pojechać nie mogę - opowiadała jedna z pracownic ZUS.


Rozmówcy "Wyborczej" nie mogą też zrozumieć dlaczego zakład postanowił zorganizować szkolenie u ojca Rydzyka, w sytuacji, w której sam posiada ośrodki szkoleniowe. W niektórych oddziałach dyrektorzy musieli nawet wyznaczać osoby, które mają pojawić się na konferencji.

źródło: Gazeta Wyborcza
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.