Ta aplikacja stworzy nawet symulację bójki. Polska firma chce przygotować rodziców na każdą ewentualność

Polska firma MythicOwl stworzył aplikację, dzięki której przyszli rodzice będą mogli przetestować swoje reakcje
Polska firma MythicOwl stworzył aplikację, dzięki której przyszli rodzice będą mogli przetestować swoje reakcje 123rf.com/Cathy Yeulet/zdjęcie seryjne
Polska firma MythicOwl stworzył aplikację, dzięki której przyszli rodzice będą mogli przetestować swoje reakcje. Parenting Hero jest aktualnie dostępna na platformę iOS, a już w styczniu ma się stać także dostępna dla użytkowników telefonów z systemem Android.

W rozmowie z agencją informacyjną Newseria Innowacje Tomasz Mularczyk, prezes zarządu MythicOwl, opowiada, że idea stworzenia aplikacji, która miałaby rodzicom pomóc w przygotowywaniu się przed wyzwaniami związanymi z wychowywaniem dzieci, pojawiła się po przeczytaniu jednej z książek o wychowaniu - "Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały" autorstwa Joanny Faber i Julie King.

Czytaj więcej na http://gry.interia.pl/newsy/news-aplikacja-parenting-hero-pomoze-zapracowanym-rodzicom,nId,2471432#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

– Pomyślałem, że byłoby świetnie, gdybyśmy potrafili przetestować te same scenariusze w postaci aplikacji, żeby od naszego wyboru zależało, jak dalej potoczy się sytuacja – opowiada Mularczyk.

W jaki sposób działa jego aplikacja? Przedsiębiorca tłumaczy, jak wygląda jedna z przykładowych scenek. Dwoje dzieci walczą ze sobą, dochodzi do przepychanek. W tym momencie do akcji wkracza gracz, który dostaje do wyboru kilka opcji.

– Może powiedzieć np. „Cicho, co tu się dzieje?” albo może spróbować rozdzielić te dzieci lub podejść do nich w taki sposób, w którym spróbowałby zaakceptować ich emocje i w jakiś sposób dalej zmoderować tę sytuację – wyjaśnia założyciel MythicOwl.

Inne scenki dotyczą takich potencjalnie konfliktogennych sytuacji jak odmowa zjedzenia posiłku albo ubierania się. Aplikacja za każdym razem podpowiada trzy możliwe rozwiązania.

źródło: Newseria Innowacje
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Coraz częściej pod sztandarem walki z terroryzmem, w tym również cyberterroryzmem, przeprowadza się zmiany w prawie, które rozpoczynają dyskusję nad prawem do prywatności i wzajemnym stosunkiem obu wartości. Czy zawsze jednak mamy do czynienia z ingerencją w prywatność jednostki przy okazji zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa?

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.