Kontrowersyjna zmiana w Androidzie. W kolejnej wersji systemu może zabraknąć ważnej funkcji

Wkrótce możemy daremnie szukać w telefonach wskaźnika mocy sygnału.
Wkrótce możemy daremnie szukać w telefonach wskaźnika mocy sygnału. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Zdaniem branżowych ekspertów kolejna wersja Androida, oznaczona literą P, może zostać pozbawiona funkcji pokazywania mocy sygnału sieci. Pięć kresek, które praktycznie od dekad towarzyszyło użytkownikom telefonów komórkowych, zniknie.

Specjaliści z XDA Developers dopatrzyli się tej zmiany w oprogramowaniu Android Open Source Project. Zdaniem komentatorów może chodzić o ingerencję amerykańskich operatorów komórkowych, choć nikt tej sprawy dotychczas oficjalnie nie skomentował.

Oczywiście, może twórcy Androida doszli do wniosku, że „zasięg” jest już wszędzie i jest doskonałej jakości. Ale najprostsza interpretacja zaskakującej zmiany jest taka, że operatorzy chcieliby ukryć niedostatki swojej infrastruktury. Bez tego wskaźnika trudniej też porównywać jakość świadczonej usługi i możliwości poszczególnych operatorów w danym miejscu.

Inna sprawa, że wspomniani eksperci z XDA Developers podkreślają, że „w tle” wciąż będą działać programy mierzące jakość połączenia – a więc te, które dostarczały danych do funkcji. Ale skoro moc sygnału nie będzie już się pojawiać w menu ustawień, zniknie z górnej belki powiadomień – trzeba będzie używać dodatkowych aplikacji, które pokażą uzytkownikowi, jak się sprawy mają. Chyba że zmiany pójdą jeszcze dalej, programy także zostaną usunięte, a telefony po prostu nie będą mierzyć siły sygnału.

źródło: conowego.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Coraz częściej pod sztandarem walki z terroryzmem, w tym również cyberterroryzmem, przeprowadza się zmiany w prawie, które rozpoczynają dyskusję nad prawem do prywatności i wzajemnym stosunkiem obu wartości. Czy zawsze jednak mamy do czynienia z ingerencją w prywatność jednostki przy okazji zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa?

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.