To już ostatnia taka okazja. 380 milionów złotych zniknie „w ciągu kilku godzin”

W sumie w programie Mieszkanie dla Młodych rozdysponowano już ponad 2 mld złotych.
W sumie w programie Mieszkanie dla Młodych rozdysponowano już ponad 2 mld złotych. Fot. Łukasz Antczak / Agencja Gazeta
To już ostatnia transza programu Mieszkanie dla Młodych. Tym razem osoby, które chcą uzyskać dofinansowanie do zakupu mieszkania, będą mogły skorzystać z puli środków sięgającej astronomicznej kwoty 380 mln zł. I zapewne chętnych nie zabraknie.

Tak przynajmniej można wnioskować z komentarzy szefa Polskiego Związku Firm Deweloperskich, Konrada Płochockiego. – Środki ostatniej transzy dopłat do kredytów w programie Mieszkanie dla Młodych mogą skończyć się w ciągu kilku godzin – przestrzega Płochocki.

Jak mówił w rozmowie z PAP Płochocki, chętni powinni jak najszybciej skompletować niezbędne dokumenty i złożyć wniosek o środki. Wszystko rozegra się zapewne 2 stycznia, gdy ruszy nabór. – Nacisk na pośpiech jest szczególnie ważny, gdyż decyduje kolejność zgłoszeń, a kolejnej puli MdM już nie będzie. Mając na uwadze ilość chętnych i kwotę do rozdzielenia, trzeba liczyć się z sytuacją, w której środki skończą się w ciągu kilku godzin, a dopłaty nie otrzyma każdy chętny – kwitował.

Dotychczas w ramach dofinansowania do programu MdM rozdysponowano, w ramach 100 tysięcy umów kredytowych, środki rzędu 2,2 mld złotych. – Ta skala jest najlepszym dowodem na to, że program cieszył się niesłabnącą popularnością, a jego kontynuacja byłaby nieocenionym wsparciem dla wielu rodzin – podkreśla szef PZFD. Jak wynika ze statystyk, uruchomiony w 2014 roku program cieszył się coraz większą popularnością: w kolejnych latach wykorzystywano 34 (2014), 84 (2015), 96 (2016) i wreszcie 99 proc. (2017) wyasygnowanych środków.


źródło: TVN
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.