To się nazywa oszczędność. Urzędnicy walczą jak lwy o unieważnienie przetargu, bo oferta jest o 0,7 proc. za wysoka

Laboratorium w krakowskiej siedzibie Comarch - zwycięzcy feralnego przetargu
Laboratorium w krakowskiej siedzibie Comarch - zwycięzcy feralnego przetargu Kuba Ociepa / Agencja Gazeta
Główny Urząd Geodezji i Kartografii toczy spór z Krajową Izbą Odwoławczą o możliwość odwołania przetargu na projekty informatyczne. Oferta zwycięskiej firmy – krakowskiego Comarchu – była bowiem o 0,7 proc. wyższa, niż to zostało przewidziane w budżecie.

Główny Urząd Geodezji i Kartografii rozpisał przetarg obejmujący utrzymanie oraz zapewnienie ciągłości działania infrastruktury w ramach trzech projektów dotyczących budowy Centrum Analiz Przestrzennych Administracji Publicznej (CAPAP), Zintegrowanego Systemu Informacji o Nieruchomościach — Faza 2 (ZSIN 2) oraz Krajowej Bazy Danych Geodezyjnej Sieci Uzbrojenia Terenu (KGESUT). Całość miała kosztować 49,66 mln złotych, ale Comarch złożył ofertę, która przekroczyła ten budżet o 330 tys. Co w związku z tym zrobił urząd? Po prostu unieważnił całe postępowanie.

Krakowianie nie mieli jednak zamiaru tak łatwo rezygnować. Złożyli odwołanie od decyzji do Krajowej Izby Odwoławczej, a ta...przyznała im rację. KIO argumentuje, że GUGiK ma fundusze na „wykonanie tożsamych działań", a poza urząd geodezji płaci obecnemu podmiotowi za utrzymanie infrastruktury o 4 tys. więcej niż chciał za to Comarch.

Teraz sprawa wylądowała w sądzie. GUGiK twierdzi, że decyzja KIO jest sprzeczna z jego interesem i powołuje się na prawo zamówień publicznych, które pozwala mu na anulowanie przetargu. Izba twierdzi, że jest to możliwe tylko w przypadku, w którym urząd geodezji nie byłby w stanie zwiększyć budżetu. A jej zdaniem – jest.


źródło: Puls Biznesu
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.