Haker - gapa wypuścił niedziałającego wirusa. Niestety naprawił błąd i lepiej na niego uważać

Autor kampanii ransomware podszywa się pod linie lotnicze Wizzair, prawdopodobnie wychodząc z założenia, że wiele osób podróżuje na święta i z powrotem.
Autor kampanii ransomware podszywa się pod linie lotnicze Wizzair, prawdopodobnie wychodząc z założenia, że wiele osób podróżuje na święta i z powrotem. Facebook.com / ZaufanaTrzeciaStrona
Tuż przed końcem starego roku – licząc zapewne na nieuwagę osób zaaferowanych świętowaniem – do skrzynek mailowych Polaków zaczął masowo wpadać groźny spam z wirusami. Jak się przed nim ustrzec?


Autor kampanii ransomware podszywa się pod linie lotnicze Wizzair, prawdopodobnie wychodząc z założenia, że wiele osób podróżuje na święta i z powrotem. Mamy też okres, który wiele osób wykorzystuje do wzięcia urlopu.

Mail udaje elektroniczną fakturę od linii lotniczych. W pierwszej wersji kampanii haker tak skonstruował załącznik, że po jego kliknięciu nie działo się właściwie nic. Niestety szybko poprawił swój błąd i obecnie rozsyła plik udający dokument Word.

W rzeczywistości jest to spakowane archiwum, po uruchomieniu pliku zaczyna się proces szyfrowania naszego dysku. Co z nim zrobić? Najlepiej to, co z resztą spamu i wirusów: nie otwierać, skasować i wyczyścić kosz.

źródło: ZaufanaTrzeciaStrona.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.