Ryanair miał dość kłótni pasażerów o bagaże. Teraz trzeba będzie dodatkowo zapłacić

Do tej pory pasażerowie linii lotniczych Ryanair mogli wnieść na pokład samolotu dwa bagaże podręczne. Te przypisy zostaną jednak za chwilę zniesione
Do tej pory pasażerowie linii lotniczych Ryanair mogli wnieść na pokład samolotu dwa bagaże podręczne. Te przypisy zostaną jednak za chwilę zniesione Łukasz Cynalewski/Agencja Gazeta
Do tej pory pasażerowie linii lotniczych Ryanair mogli wnieść na pokład samolotu dwa bagaże podręczne. Te przypisy zostaną jednak za chwilę zniesione. Od 15 stycznia taka praktyka pozostanie przywilejem osób, które wykupią u przewoźnika pierwszeństwo wejścia na pokład albo jedną z dodatkowych taryf: Plus, Flexi Plus lub Family Plus.

Zasady w ramach, których pasażerowie mogli wnosić na pokład dwie sztuki bagażu (jedną o wymiarach  55 x 40 x 20 cm drugą - 35 × 20 x 20) zostały wprowadzone w 2013 roku. Wszystko to oczywiście w cenie biletu, bez dodatkowych opłat.

Teraz, by skorzystać z takiej możliwości trzeba będzie wysupłać dodatkowe 24 zł za pierwszeństwo wejścia na pokład. W przypadku, gdy pasażer zdecyduje się na taki wariant już po procesie rezerwacji, cena rośnie do 30 zł.

Jest jednak i dobra wiadomość. Drugi, większy bagaż nie zostanie objęty ekstra opłatą. – Zostanie odebrany przy bramce i bezpłatnie przewieziony w luku bagażowym. Mamy nadzieję, że w ten sposób znacznie usprawnimy proces wejścia na pokład samolotów oraz ograniczymy opóźnienia lotów – piszą przedstawiciele Ryanair.

Do tej pory regularnie zdarzało się bowiem, że na pokładzie brakowało miejsc. Pracownicy irlandzkiego przewoźnika musieli więc prosić klientów o zgodę na przeniesienie bagaży do luku. To wiąże się jednak z dodatkowym oczekiwaniem na ich wydanie już po zakończeniu lotu. Nie wszyscy klienci byli tym zachwyceni. Przedstawiciele Ryanaira skarżyli się za to, że przewoźnik padł ofiarą swoje "uprzejmości" wobec pasażerów.

W ramach rekompensaty linia obniżyła jednocześnie opłaty za bagaż rejestrowany. Do tej pory płaciliśmy 150 złotych, teraz będzie to 105 złotych. W dodatku Ryanair podnosi limit bagażu z 15 do 20 kg.

źródło: AOL
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.