Samsung pokazał w Las Vegas 146-calowy telewizor. Da się go składać, jak klocki

Prezentacja Samsung The Wall podczas targów CES w Las Vegas.
Prezentacja Samsung The Wall podczas targów CES w Las Vegas. Fot. materiały prasowe
Goście odbywającego się w Las Vegas święta branży technologicznej – targów CES – wciąż nie są w stanie wyjść z osłupienia. Samsung The Wall to jedno z najpotężniej oddziałujących dzieł współczesnej technologii, jakie mieli okazję w tym roku zobaczyć.

146-calowy telewizor to najświeższe dzieło koreańskiego giganta. Posiada matrycę wykonaną w technologii MicroLED, mającej być alternatywą dla paneli OLED. Charakteryzuje ją inne rozwiązanie tehcnologiczne – zainstalowane diody nie wymagają osobnego podświetlenia, każda świeci się na określony kolor, więc nie trzeba stosować dodatkowych filtrów barwnych.

Samsung The Wall może też zachwycać poziomem jasności, minimalnym zapotrzebowaniem na energię i – zgodnie z zapewnieniami firmy – bardzo długą żywotnością. Sztuczka ma też polegać na tym, że panele MicroLED mają charakter modularny. Zatem można dokupować kolejne panele i powiększać całkowity rozmiar ekranu urządzenia.

Oczywiście, póki co Samsung The Wall pozostanie pewnie wyjątkowo rzadkim i luksusowym produktem: pokazany w Las Vegas egzemplarz jest raczej demonstracją potęgi nowej technologii. Ale technologię MicroLED zapewne już wkrótce zobaczymy w sklepach.

źródło: conowego.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.