Ten instrument przetrwał kilkaset lat. Wykończyła go podróż samolotem

Zabytkowy instrument został zniszczony podczas podróży liniami Alitalia
Zabytkowy instrument został zniszczony podczas podróży liniami Alitalia Facebook
Niemiła niespodzianka spotkała podróżującą liniami Alitalia muzyczkę Myrnę Herzog. Jej zabytkowy instrument, na którym gra muzykę barokową, został dosłownie roztrzaskany.

Niecodzienne zdjęcia siedemnastowiecznej violi da gamba Myrna Herzog umieściła na swoim profilu na Facebooku. Przedstawia na nich swój zabytkowy instrument, który niestety nie przetrwał lotu samolotem.


Jak zauważa artystka, jeszcze przed odlotem otrzymała zapewnienie, że instrument w czasie załadunku i rozładunku bagażu przekazywany wyłącznie z rąk do rąk. Niestety Alitalia nie wywiązała się ze swoich zapewnień.

Dodatkowo Herzog została poproszona o wypełnienie dokumentów informujących ją o „uszkodzeniu” instrumentu jeszcze zanim w ogóle mogła go zobaczyć. Jedyne, co usłyszała do tej pory od przewoźnika, to że nie bierze on odpowiedzialności za stan instrumentu.
https://www.facebook.com/myrna.herzog/posts/10156408395563888


Viola da gamba
Ten instrument, który pojawił się już pod koniec XV w. Chociaż wyglądem przypomina dzisiejszą wiolonczelę, to nie jest bezpośrednim przodkiem tego instrumentu. Dzisiaj można ją zobaczyć podczas koncertów muzyki barkowej, której odtwórczynią jest między innymi Myrna Herzog.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.