Kodak wkracza na rynek kryptowalut. Akcje firmy notują gigantyczny wzrost

Kodak wkracza na rynek kryptowalut i zapowiada otwarcie kopalni bitcoinów
Kodak wkracza na rynek kryptowalut i zapowiada otwarcie kopalni bitcoinów 123RF
Jeden z największych koncernów zajmujący się produkcją sprzętu fotograficznego ogłosił, że wkracza na rynek kryptowalut i wyemituje KodakCoin. Po ogłoszeniu komunikatu akcje Kodaka skoczyły o blisko 120 proc.


Nowa kryptowaluta jest elementem dużego projektu opartego na technologii blockchain, który ma pomóc fotografom kontrolować prawa do ich zdjęć. W ten sposób ma powstać cyfrowa księga, w której będzie można rejestrować zarówno nowe jak i archiwalne zdjęcia. Taki sposób dystrybucji spowoduje, że fotografowie będą mogli udzielać licencji z pominięciem pośredników, a płatność będzie trafiać na ich rachunki zaraz po dokonaniu transakcji.

Dodatkowo Eastman Kodak podzielił się swoimi planami otwarcia kopalni bitcoinów w swojej siedzibie w Rochester w USA. Szczegóły tego przedsięwzięcia, o nazwie „Kodak KashMiner”, zostały przedstawione szerszej publiczności podczas targów CES 2018 w Las Vegas.

Kryzys cyfrowy
Eastman Kodak Company jest jednym z największych producentów sprzętu fotograficznego na świecie. Wiele stosowanych do dzisiaj technologii fotograficznych powstało właśnie w laboratoriach firmy. Jednak sceptyczne podejście do rewolucji cyfrowej w fotografii prawie doprowadziło do upadku przedsiębiorstwa. Jej problemy skończyły się dopiero w 2012 roku.


Tym razem Kodak postanowił dotrzymać kroku nowinkom technologicznym, co spowodowało, że akcje firmy w krótkim czasie po ogłoszeniu nowego projektu poszybowały w górę, a ich wartość, jak podaje portal CNBC wzrosła o blisko 120 proc.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.