Biuro podroży szuka chętnych do pracy marzeń. Doświadczenie zbędne, płacą 12 tys. zł miesięcznie

Biuro podróży z Finlandii zamieściło właśnie ogłoszenie o naborze na nowe stanowisko – łowcę zórz polarnych
Biuro podróży z Finlandii zamieściło właśnie ogłoszenie o naborze na nowe stanowisko – łowcę zórz polarnych 123rf.com/pilens/zdjęcie seryjne
Biuro podróży z Finlandii zamieściło właśnie ogłoszenie o naborze na nowe stanowisko – łowcę zórz polarnych. Zadaniem pracownika będzie jeżdżenie minibusem z turystami w godzinach wieczornych i pokazywanie im tego cudu natury.

Biuro Aurora Service Europe swoją ofertę wrzuciło na Facebooka. Finowie podkreślają, że doświadczenie nie jest wymagane, a płaca to 750 euro tygodniowo. Oznacza to, że miesięcznie za szukanie zórz można wyciągnąć około 12 tys. złotych. Oprócz tego firma gwarantuje również swojemu pracownikowi darmowe lokum i kusi dodatkowymi napiwkami od zadowolonych turystów.

Lista wymagań jest za to zadziwiająco krótka. Poza prawem jazdy kategorii D1(które uprawnia do kierowania autobusem przeznaczonym do przewozu maksymalnie 17 osób) i pozwoleniem na przewożenie osób, Aurora oczekuje, by kandydat wyróżniał się punktualnością, samodzielnością i samodyscypliną. – Nie potrzebujesz doświadczenia, wszystkiego cię nauczymy. Kluczem do odnalezienia się w pracy w Laponii jest sumienność – podkreślają autorzy ogłoszenia.

Do pracy w charakterze „łowcy zórz” może zniechęcać jednak lokalizacja – miejscem pracy są fińskie miasta Ivalo, Karigasniemi i Utsjoki. Wszystkie zlokalizowane kilkaset kilometrów za kołem podbiegunowym.

Firma oczekuje również pewnej lojalności – preferuje bowiem kandydatów, którzy zadeklarują chęć związania się umową przez kolejne 2-3 lata.

Samo szukanie zórz nie jest jednak pracą na stałe – te występują w Laponii przez 5 miesięcy w roku, między listopadem a marcem ( z tygodniową przerwą na święta - "rodzina jest ważniejsza niż pieniądze"). No i ta pora. Siłą rzeczy na zorze możemy trafić późnym wieczorem – kierowca będzie więc zmuszony do pracy między 19:30 a 24.00.

Northern Lights guides wanted. No experience necessary. €750 per week + bonuses + tips. 20 week season. Free...

Opublikowany przez Aurora Service - Europe na 7 stycznia 2018
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.