Zagraniczni turyści zachwycili się polskim miastem. Jest w absolutnej światowej czołówce

Trip Advisor co roku publikuje ranking najlepszych celów turystycznych „Destinations on the Rise”. W tegorocznej edycji Gdańsk znalazł się na 6. miejscu – najwyższym wśród wszystkich europejskich miast.
Trip Advisor co roku publikuje ranking najlepszych celów turystycznych „Destinations on the Rise”. W tegorocznej edycji Gdańsk znalazł się na 6. miejscu – najwyższym wśród wszystkich europejskich miast. Fot. Jordi E/http://skroc.pl/e6d5d/flickr.com CC-BY/http://skroc.pl/01d07
Jeden z najbardziej znanych portali zajmujących się turystyką opublikował ranking najlepszych celów turystycznych na świecie. W zestawieniu obejmującym 296 pozycji znalazło się jedno polskie miasto, które uplasowało się na 5. miejscu.

Trip Advisor co roku publikuje ranking najlepszych celów turystycznych „Destinations on the Rise”, który jest układany na podstawie opinii podróżników z całego świata. A dokładniej – na wzroście liczby pozytywnych ocen, wystawionych przez osoby odwiedzające miasto. Ocenie podlega m.in. zakwaterowanie, restauracje i zabytki. W tegorocznej edycji Gdańsk znalazł się na 5. miejscu – najwyższym wśród wszystkich europejskich miast.

Wśród miejsc, których nie wolno przegapić Trip Advisor zaliczył Główne Miasto, Bazylikę Mariacką i Muzeum II Wojny Światowej.

– Z radością przyjęliśmy informację o kolejnym docenieniu atrakcyjności turystycznej Gdańska. Stale rozwijamy naszą ofertę turystyczną i promujemy nasze miasto za granicą. Tym bardziej cieszą wysokie miejsca zajmowane w rankingach, które tworzą nasi goście – skomentował wyniki prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz.

To nie pierwszy sukces polskiego miasta. W ubiegłym roku Gdańsk zajął trzecie miejsce w plebiscycie European Best Destination. – To miasto ma swoją duszę, która sprawia, że jest nie do pomylenia z żadnym innym miejscem na świecie – chwalili go organizatorzy.


Pierwsza „10” rankingu Trip Advisor:
1. Ishigaki, JaponiaKapaa,
2. Kapaa, Hawaje, Stany Zjednoczone
3. Nairobi, Kenia
4. Halifax, Kanada
5. Gdańsk, Polska
6. San Jose, Kostaryka
7. Ryga, Łotwa
8. Rovinj, Chorwacja
9. Nerja, Hiszpania
10. Casablanca, Maroko

źródło: Trip Advisor
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.