Francuski gigant rzuca wyzwanie Amazonowi. Chce zostać liderem sprzedaży przez internet

E.Leclerc rzuca wyzwanie Amazonowi
E.Leclerc rzuca wyzwanie Amazonowi Fot. Maciej Świerczyński / Agencja Gazeta
Francuska sieć handlowa E.Leclerc zamierza wyłożyć miliard euro, by z impetem wejść na rynek e-commerce. Spółka jest już liderem sprzedaży stacjonarnej, teraz chce również, kosztem Amazona, wskoczyć na pierwsze miejsce wśród podmiotów sprzedających za pośrednictwem internetu.

E.Leclerc chce w ciągu najbliższych trzech lat zbudować platformę internetową i cały system logistyczny, który umożliwi docieranie z dostawami do klienta. Ma zamiar zbudować dodatkowe magazyny, zoptymalizować sieć punktów obsługi zamówień i podjąć szereg działań marketingowych.Firma szacuje, że projekt stworzy we Francji dodatkowe 10 tys. miejsc pracy.

Taka polityka spowoduje, że wzrost liczby sklepów stacjonarnych ulegnie znacznemu wyhamowaniu. W tej chwili nad Sekwaną sieć ma ich około 660. Francuzi mają nadzieje, że ruch będzie stopniowo przenosił się do sieci.

Na razie nie wiadomo, czy podobna strategia zostanie wdrożona w Polsce. E.Leclerc Polska postawiła jak na razie na tworzenie spersonalizowanej oferty, wchodzi również we współpracę z lokalnymi dostawcami i producentami żywności. W wywiadzie dla „Wiadomości Handlowych” Jean-Philippe Magre, prezes zarządu E.Leclerc Polska twierdził bowiem,że Polacy coraz częściej w swoich wyborach kierują się patriotyzmem konsumenckim.

źródło: info-digitale
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.