Gigantyczna wpadka Apple. Bateria iPhone omal nie urwała mu szczęki

Eksplozja baterii iPhone'a nastąpiła ułamek sekundy po tym, jak mężczyzna odsunął ją od twarzy po wcześniejszym ugryzieniu
Eksplozja baterii iPhone'a nastąpiła ułamek sekundy po tym, jak mężczyzna odsunął ją od twarzy po wcześniejszym ugryzieniu YouTube.com (screen)
Pewien mężczyzna w Chinach postanowił w dość niecodzienny sposób sprawdzić autentyczność baterii iPhone’a. Wszystko dlatego, że chciał wymienić ją na nową. Postanowił więc sprawdzić jej oryginalność... organoleptycznie. Cała historia mogła skończyć się tragicznie.

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery telewizji przemysłowej. Nagranie trafiło do chińskich mediów społecznościowych, gdzie zdobyło olbrzymią popularność.

Według serwisu internetowego z Tajwanu, mężczyzna był w sklepie 19 stycznia, aby wymienić baterię do iPhone'a. Zaczął uważnie przyglądać się baterii i, aby sprawdzić, czy to jest prawdziwa, postanowił ją ugryźć. Eksplozja nastąpiła ułamek sekundy po tym, jak odsunął baterię od twarzy.
Zdarzenie wyglądało dramatycznie, ale nikt nie został ranny. Nie wiadomo dlaczego bateria wybuchła – czy dlatego, że mężczyzna ją uszkodził, czy dlatego, że była wadliwa lub przegrzana.

Program taniej wymiany wyeksploatowanych baterii w smartfonach Apple nie idzie tak, jak zaplanowano. Firma postanowiła obniżyć cenę na nową baterię i usługę jej wymiany po tym, jak została przyznała się do celowego spowalniania telefonów.

Zdarzenie w Chinach to już kolejny problem, jaki wystąpił podczas akcji wymiany baterii. W salonach Apple – w Zurychu i Walencji – doszło do dziwnych sytuacji. Wymieniane baterie przegrzały się do tego stopnia, że doprowadziły do samozapłonu telefonu.

Na dodatek podobny incydent zdarzył się w USA. Brzuch nastolatki, Tiny Pierre został poparzony w wyniku przegrzania i samozapłonu jej iPhone’a 7.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.