Przejazdy będą jeszcze tańsze? Nadchodzi konkurencja dla Ubera

Największy konkurent Ubera wkracza do Europy.
Największy konkurent Ubera wkracza do Europy. Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta
Działalność Ubera budzi zastrzeżenia natury prawnej w wielu europejskich państwach. Nie zważa na nie największy konkurent Ubera, amerykańska firma Lyft i otwiera biuro w Monachium.

Lyft poinformował o swoim przedsięwzięciu na blogu firmy. Pracownicy zatrudnieni w niemieckim biurze firmy mają zajmować się rozwojem technologii SLAM, polegającej na równoczesnej lokalizacji i mapowaniu geometrycznym. Te prace mają pomóc stworzyć oprogramowanie, które znajdzie zastosowanie w samochodach autonomicznych.

Na razie Lyft nie ujawnia ilu pracowników zamierza docelowo zatrudnić w swoich nowych biurach. Firma milczy również w kwestii tego, czy i w jakim czasie podejmie próby wprowadzenia swoich usług przewozowych w Europie. Na razie dostępne są one w USA, jedynym miastem poza tym krajem, w którym Lyft planuje swoją działalność jest Toronto w Kanadzie.

Ciężkie czasy dla Ubera
Lyft otwiera swoje europejskie biuro w czasie, kiedy w wielu europejskich miastach Uber ma kłopoty natury prawnej. Z problemami spotykają się również sami kierowcy świadczący usługi w ramach Urera – w wielu miastach protesty przeciwko nim organizowali taksówkarze.
Jak informuje serwis Bloomberg, od listopada 2016 r. Lyft prowadzi konsultacje z instytucjami regulującymi przepisy dotyczące transportu w Wielkiej Brytanii.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.