Lidl testuje nowy system pracy. Śmieje się z zakazu handlu w niedziele

Lidl chce ograniczyć straty, które mogą wynikać z zakazu handlu w niedziele.
Lidl chce ograniczyć straty, które mogą wynikać z zakazu handlu w niedziele. fot. Michal Grocholski / Agencja Gazeta
Lidl jest kolejną siecią, której pracownicy na własnej skórze będą mogli odczuć zmiany, które wprowadza ustawa o zakazie handlu w niedzielę. O podobnych zmianach informowała wcześniej Biedronka.

Zgodnie z oczekiwaniami polityków PiS, prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę zakazującą handlu w niedziele. Pierwsza niedziela, w którą nie będziemy mogli zrobić zakupów czeka nas już w 11 marca. To główna zmiana, którą wprowadza ta ustawa. Są jednak i inne, które będą dotyczyły zarówno klientów jak i pracowników dużych sieci handlowych.

Lidl otwarty dłużej
Jak informuje portal „WP Finanse”, Lidl wpadł na pomysł, dzięki któremu będzie mógł ograniczyć potencjalne straty wynikające z wprowadzenia zakazu handlu w niedziele. Jak poinformowała portal Anna Durzyńska, dyrektor personalny Lidl Polska, trwają obecnie testy nowego modelu pracy, w którym pracownicy będą zaczynali poniedziałkową pracę już o 5:00 rano.

To nie jedyna zmiana, sieć dyskontów planuje również wydłużenie czasu pracy niektórych placówek w soboty. Oznacza to, że niektóre sklepy Lidla będą otwarte do 22:00.

Biedronka była pierwsza
Wcześniej o zmianach w regulaminie pracy informowała Biedronka. Mają one polegać na zmianie godziny rozpoczęcia pracy w poniedziałki. Pracownicy tej firmy musieliby stawiać się do pracy kwadrans po północy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.