Kaczyński motywuje Morawieckiego sloganami sprzed lat. Chce drugiej fali kapitalizmu

Prezes PiS, Jarosław Kaczyński, chce "drugiej fali kapitalizmu" w Polsce
Prezes PiS, Jarosław Kaczyński, chce "drugiej fali kapitalizmu" w Polsce Foto: Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Prezes PiS, Jarosław Kaczyński, zapowiada narodziny "drugiej fali polskiego kapitalizmu". Zaznacza, że wymaga to pewnych przemian świadomości społecznej. Nie jest to nowość, niemal identyczne słowa Kaczyński wypowiadał już podczas kampanii wyborczej w 2015 roku.

Ważne dla przedsiębiorców słowa prezesa Kaczyńskiego padły podczas rozmowy z Polskim Radiem. Szef PiS wyjaśniał swoje podejście do gospodarki. Powiedział, że jego partia chciałaby, aby w Polsce pojawiła się "taka nowa, wielka fala gospodarczej inicjatywy".

Dodał, że przedsiębiorczość Polaków uratowała kraj podczas przełomu gospodarczo-politycznego na początku lat 90. Zaznaczył jednak, że stało się to "przy ogromnych stratach i w ogromnym społecznym bólu".

Kaczyński wyznał jednocześnie, że kibicuje rządowi Mateusza Morawieckiego w tymże dziele.

– Obecnie taką falę będą tworzyli ludzie nieporównanie lepiej przygotowani, niż ta grupa, która tak ofensywnie, energicznie i odważnie działała przy końcu lat 80. i w pierwszych latach 90. – powiedział Kaczyński.

Co ciekawe, najważniejszy obecnie polityk w kraju, dodał, iż przemiany gospodarcze, o których mówi wymagają "pewnych przemian świadomości społecznej".

– My chcemy przemawiać także do tych, którzy może nie zawsze podzielają wszystkie nasze poglądy, ale którzy po prostu chcą sprawnego państwa, sprawnego także w dziedzinie gospodarczej. Chcą odblokowania możliwości, np. awansu przedsiębiorców z kategorii małych do średnich, z średnich do dużych, a z dużych może nawet do wielkich – mówił Kaczyński.

Dodał przy tym, że dotychczas z różnych powodów istniały w Polsce blokady w tej kwestii.

Co ciekawe, identycznego sformułowania o drugiej fali kapitalizmu Kaczyński używał już niemal 3 lata temu, podczas kampanii wyborczej w 2015 roku.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.