Amazon w Polsce zbuduje prawdziwe imperium. Urośnie niemal dwukrotnie

Centrum Amazon w Szczecinie-Kołbaskowie.
Centrum Amazon w Szczecinie-Kołbaskowie. Fot. Cezary Aszkielowicz / Agencja Gazeta
Amerykański gigant planuje zbudować w Polsce co najmniej dwa nowe magazyny, które miałyby wesprzeć obsługę europejskiego rynku – o takich planach Amazonu piszą media. Polski oddział firmy nie komentuje tych doniesień, ale też im nie zaprzecza.


Gliwice, Chojny pod Legnicą, ale też Krywlany pod Białymstokiem – oto giełda potencjalnych lokalizacji nowych inwestycji Amazonu nad Wisłą. We wszystkich wymienionych przypadkach w grę wchodzą lokalne specjalne strefy ekonomiczne, co uwiarygadnia spekulacje, gdyż inwestycja na terenie SSE oznacza preferencje podatkowe i sąsiedztwo dużych firm, mogących nierzadko stać się partnerem w interesach.

Z informacji money.pl wynika, że potencjalne inwestycje już dziś wpływają na logistykę i przepływ towarów w istniejących magazynach firmy. Natomiast nie oznacza to jednak, że nowe centra dystrybucyjne powstaną szybko.

Jeżeli jednak Amazon pokusi się o rozbudowanie swojego polskiego oddziału, i to o trzy nowe centra, będzie to oznaczać podwojenie potencjału firmy na polskim rynku. W tej chwili firma posiada trzy centra magazynowe (Wrocław, Szczecin-Kołbaskowo oraz Poznań), zatrudnienie znalazło w niej 9 tysięcy osób, a kwotę zainwestowaną nad Wisłą szacuje się na – w sumie – 3 miliardy dolarów.

Amazon w Polsce to nie tylko infrastruktura magazynowa. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszych inwestycji w Polsce: pięciu centrów logistyki eCommerce, Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku i biura AWS – wylicza w odpowiedzi na nasze pytania rzeczniczka firmy, Marzena Więckowska. – W tej chwili nie mamy jednak do przekazania żadnych informacji dotyczących naszych planów rozwoju – ucina.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł
0 0E-sport w Polsce potrzebuje pracowników. Ale uczelnie nie potrafią ich kształcić
0 0Pływa w syrenim ogonie i uczy tego innych. "Dla syren nie ma górnej granicy wiekowej"
0 0"Piętno głupiej dziewczynki we mnie zostało". Tak po latach czują się ofiary mobbingu