Pracownicy ZUS będą paradować w mundurkach za 12 mln zł. Mają budzić zaufanie

ZUS rozpisał przetarg na mundurki dla pracowników. Męskie komplety będą kosztować po 5 tysięcy złotych, damskie - do 3,5 tysiąca
ZUS rozpisał przetarg na mundurki dla pracowników. Męskie komplety będą kosztować po 5 tysięcy złotych, damskie - do 3,5 tysiąca Foto: Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta
Zakład Ubezpieczeń Społecznych postanowił wydać od 3,5 tys. do 5 tys. zł na mundurki dla swoich urzędników. "Odbiór wizualny powinien być jak najlepszy" – twierdzą przedstawiciele ZUS. Pracownicy są podzieleni w opiniach.

Mundurki mają dostać nie wszyscy urzędnicy ZUS, lecz ci, którzy pracują bezpośrednio przy obsłudze petentów. To 3 tysiące osób. Urząd ogłosił właśnie przetarg na stroje. Męski komplet na lato i zimę ma kosztować 4 – 5 tysięcy złotych, stroje dla pań są tańsze – od 3 do 3,5 tysiąca. Mężczyźni mają dostać po 10 par koszul i garnitur, kobiety – kamizelki, dwie spódnice, żakiet.

Cały koszt reprezentacyjnych strojów dla pracowników ma wynieść 12 mln złotych. Osoby, które pracują w tzw. SOK-ach, czyli Salach Obsługi Klienta, nie narzekają. Dziś i tak mają obowiązek schludnie się ubierać, teraz z głowy spadnie im sporo kosztów.

Reszta pracowników raczej utyskuje, że nie ma pieniędzy na podwyżki, ale 12 mln na stroje znalazło się bez problemu.

– Zależy nam na tym, żeby zarówno odbiór merytoryczny, jak i wizualny naszych pracowników był jak najlepszy. Sprawności w obsłudze zawsze powinna towarzyszyć również strona wizualna tej obsługi – twierdzą przedstawiciele ZUS w korespondencji z Gazetą Wyborczą.

Dodają, że Zakład pieniądze na ten ceI "wygospodaruje środki w ramach oszczędności własnych". Pracownicy dostaną mundurki już w drugiej połowie roku. Koszt utrzymania ZUS w tym roku sięgnie 4,5 mld zł.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.