mBank nie życzy sobie handlu kryptowalutami. Bez wahania zamyka konta

mBank zamknął konto firmy handlującej kryptowalutami.
mBank zamknął konto firmy handlującej kryptowalutami. Fot. Marcin Stępień / Agencja Gazeta
Handel kryptowalutami przestaje być dobrze widziany: konta klientów, którzy zaangażowali się w ten rynek, są zamykane bez wahania – w grudniu BZ WBK i Bank Pekao, a z końcem ubiegłego tygodnia zrobił to mBank.

„mBank Polska właśnie zamknął nam konto firmowe w trybie natychmiastowym bez żadnego wyprzedzenia, bez podania powody, po prostu nagle zobaczyliśmy, że konto zostało zamknięte” – napisał jeden z użytkowników portalu Facebook, jak sugeruje portal conowego.pl, przedsiębiorca z białostockiej firmy Coinlab. – „A to wszystko za legalne prowadzenie działalności w obszarze kryptowalut” – dodawał autor posta.

Banki zamykają konta firm za handel kryptowalutami

Pod postem wywiązała się dyskusja z przedstawicielem banku. – Nie nawiązujemy relacji biznesowych z klientami świadczącymi usługi oferowania wirtualnych walut – podkreślił w odpowiedzi przedstawiciel banku. – Jeżeli forma prowadzonej przez Ciebie działalności gospodarczej narusza nasze regulacje, to mogliśmy wypowiedzieć Ci umowę korzystania z rachunku firmowego – kwituje.

– Nie wysłaliście żadnego wypowiedzenia, nie daliście nam nawet dnia na ewakuowanie się – odpowiadał klient. – W sobotę z samego rana po prostu zamknęliście konto, zamrażając tym samym nasze środki. Zero szacunku dla klienta – ripostował klient.

– Zgodnie z naszą polityką nie nawiązujemy relacji biznesowych z firmami handlującymi kryptowalutami – podsumowywał w wypowiedzi dla Business Insider Polska rzecznik mBanku, Krzysztof Olszewski. – Nie ma znaczenia, że działają one legalnie. Mamy obowiązki związane z wykonaniem środków bezpieczeństwa – podkreślał. Chodzi o ustawę o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. mBank niewątpliwie udowodnił, że traktuje jej zapisy poważnie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Coraz częściej pod sztandarem walki z terroryzmem, w tym również cyberterroryzmem, przeprowadza się zmiany w prawie, które rozpoczynają dyskusję nad prawem do prywatności i wzajemnym stosunkiem obu wartości. Czy zawsze jednak mamy do czynienia z ingerencją w prywatność jednostki przy okazji zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa?

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.