Polska firma pokochała Kurskiego. Wystarczyła jedna decyzja szefa TVP, by jej notowania wzrosły o 100 proc.

W piątek telewizja publiczna poinformowała, że od 26 lutego „Familiada” będzie emitowana na antenie TVP2 również w dni robocze. Dzięki temu akcje producenta teleturnieju, firmy Astro, poszły w górę o ponad 100 proc.
W piątek telewizja publiczna poinformowała, że od 26 lutego „Familiada” będzie emitowana na antenie TVP2 również w dni robocze. Dzięki temu akcje producenta teleturnieju, firmy Astro, poszły w górę o ponad 100 proc. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
W piątek telewizja publiczna poinformowała, że od 26 lutego „Familiada” będzie emitowana na antenie TVP2 nie tylko w weekendy, jak miało to miejsce do tej pory, ale również od poniedziałku do piątku. Z tej wiadomości, poza telewidzami, może się cieszyć przede wszystkim firma Astro. Po ogłoszeniu decyzji akcje producenta teleturnieju wystrzeliły w górę.

Zmiany w nadawaniu „Familiady” są związane z wprowadzeniem nowej, wiosennej ramówki. Od końca lutego program prowadzony przez Karola Strasburgera będzie emitowany również w dni robocze o godz. 14.

Familiada także w dni robocze

Producentem kultowego teleturnieju jest należąca do Ryszarda Krajewskiego firma Astro. Jak podają „Wirtualne Media” - „Familiada” odpowiada za większość jej przychodów. Trudno się zatem dziwić, że po ogłoszeniu przez telewizję publiczną tej informacji, kurs spółki na giełdzie New Connect gwałtownie poszedł w górę.

Akcje Astro gwałtownie wzrosły
W trakcie piątkowej sesji wartość akcji pozostawała na stałym poziomie 42 groszy. W poniedziałek wartość udziału w Astro wzrosła jednak do 62 groszy, a we wtorek cena akcji wyniosła już 89 gr. O godzinie 10.00 w czwartek 15. lutego kurs spółki osiągnął poziom 90 gr. Oznacza to, że w ciągu kilku dni cena akcji producenta „Familiady” poszła w górę o 114 proc., a jej kapitalizacja zmieniła się z 11,39 mln do ponad 24 mln złotych.

Poza teleturniejem spółka zajmuje się m.in. produkcją „Panoramy” i prowadzeniem kanału E-Sport, który prowadzi relacje z imprez gamingowych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.