Obok stacji benzynowych, to właśnie oni najbardziej skorzystają na zakazie handlu w niedzielę. Sieć już zaciera ręce

Krzysztof Klicki, twórca i właściciel Kolportera
Krzysztof Klicki, twórca i właściciel Kolportera Paweł Małecki/ Agencja Gazeta
Na liście podmiotów, które zostały od marca 2018 roku objęte zakazem handlu w niedzielę znajduje się wiele wyjątków. Media szeroko rozpisywały się w tym kontekście szczególnie na temat stacji benzynowych i Poczty Polskiej. Okazuje się jednak, że wielkim wygranym mogą okazać się również właściciele saloników prasowych, w których już od dawna nie handluje się wyłącznie gazetami.

– Część lokalizacji straci klientów, ale będzie także wiele takich, które zyskają na popularności – chcemy się na takie nastawić i wykorzystać powstającą szansę –opowiada w „Gazecie Wyborczej” rzecznik Kolportera, Dariusz Materek. Kielecka spółka z 900 placówkami jest jedną z największych w Polsce, wyprzedzą ją tylko „Ruch”, który ma 2 tys. saloników. Na większe zyski mogą liczyć jednak również takie sieci jak inMedio (450) Świat Prasy (240) i Relay (100).

Kolporter w przeciwieństwie do Orlenu nie zamierza jednak rozszerzać swojego asortymentu. Państwowy koncern zmienił niedawno swój statut umożliwiając stacjom hurtową sprzedaż wszelakiego rodzaju żywności (także mięsa, jaj, mleka, warzyw i owoców), ale także: odzieży i obuwia, naczyń, drobnego sprzętu kuchennego, perfum, kosmetyków, środków czyszczących, leków, środków medycznych, sprzętu AGD/RTV, urządzeń grzewczych, rowerów, zabawek, artykułów sportowych, a nawet instrumentów muzycznych.

Oferta kielczan nie jest aż tak szeroka Materek zauważył jednak, że już teraz w niektórych salonikach Kolportera można znaleźć „poszerzony asortyment spożywczy”, a także kupić grę, opłacić rachunki i obsługiwać przesyłki. Co więcej w 21 placówkach istnieje strefa TOP Drink, w której można dostać kilkadziesiąt rodzajów lżejszych i mocniejszych alkoholi. W kolejnych kilkunastu salonikach Kolporter stworzył natomiast strefy bistro o nazwie TOP Presso. Założona przez Krzysztofa Klickiego firma od dawna więc, choć nieświadomie, przygotowywała się na moment, w którym będzie mogła przejąć ruch od innych punktów sprzedaży.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.