Warszawski deweloper przeprowadził nietypową operację. Internauci są zachwyceni

Firma NC Investment jest w trakcie budowy sześciopiętrowego bloku przy ul. Pełczyńskiego na warszawskim Bemowie
Firma NC Investment jest w trakcie budowy sześciopiętrowego bloku przy ul. Pełczyńskiego na warszawskim Bemowie facebook.com/NC Investment
Firma NC Investment jest w trakcie budowy sześciopiętrowego bloku przy ul. Pełczyńskiego na warszawskim Bemowie. By zrealizować inwestycję trzeba było jednak usunąć 29-tonowy dąb – deweloper zamiast go po prostu wyciąć, zdecydował się jednak na...przesadzenie go kilkadziesiąt metrów dalej.

Firma przyznaje, że, przynajmniej doraźnie, tańszym rozwiązaniem byłoby wycięcie dębu, jej przedstawiciele patrzą jednak na całą operacją w perspektywie długofalowej. A ta wygląda w następujący sposób – jeżeli w otoczeniu bloku będzie dużo zieleni, mieszkania będą się lepiej sprzedawać.

Wiceprezes NC Inwestment, Rafał M. Maresch, opowiada, że najlepsze lokale i tak zostaną od razu wykupione przez klientów. Problemem są tzw. resztówki, na które najciężej znaleźć nabywców. – Które sprzedają się latami, a wiadomo przecież, że deweloper zarabia dopiero na ostatnich mieszkaniach –tłumaczy w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”. I właśnie tych ostatnich klientów do kupna ma przekonać przyjazna okolica.
Deweloper wynajął do przesadzenia dębu specjalistyczną firmę Aspiracje Ogrodowe. Ta, używając 90-tonowego dźwigu, przesadziła drzewo kilkadziesiąt metrów dalej. Dzięki temu będzie on widoczny z okien bloku przy ul. Pełczyńskiego. Przedstawiciele holdingu tłumaczą, że szkoda było im wycinać dąb, bo na zakup podobnego nie byłoby ich stać.

Niezależnie od tego, czy plan sprzedażowy NC Inwestment się powiedzie, jedno jest pewne. Decyzja wzbudziła bardzo pozytywne emocje wśród potencjalnych klientów. - Wystawiam ocenę nie za konkretne deweloperskie inwestycje, tu nic nie mogę powiedzieć, ale za przesadzenie drzewa z placu budowy zamiast jego wycięcia. Brawo!!! Tak postępują odpowiedzialni inwestorzy - to tylko jeden z pozytywnych komentarzy, jaki pojawił się na temat .
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Na jednym ze szkoleń uczestnicy robią ćwiczenie. Mają przygotować prostą anegdotę. Na dowolny temat. Może to być własna historia. Może być zasłyszana. Jedna z uczestniczek bardzo precyzyjnie i dobrze opowiada historię „o bezstresowym wychowaniu”. Być może ją znasz.

Igor IluninIgor Ilunin

Komunikacja machine-to-machine jest jednym z kluczowych składników przyszłości transportu globalnego.

Łukasz MurawskiŁukasz Murawski

Jeśli piszesz (lub zamierzasz pisać) książki, to raport z badań stanu czytelnictwa w Polsce za rok 2017 powinien Cię dodatkowo motywować.