Kupił w dyskoncie świecącą kiełbasę. Producent tłumaczy to zjawisko prawami fizyki

wikipedia.org
Mieszkaniec Trzebini kupił w Lidlu kindziuk. Gdy wrócił do domu i go odpakował, okazało się, że mięso...świeci w ciemnościach. Sanepid i producent nie widzą w tym jednak żadnego problemu.

Zbulwersowany mężczyzna opowiadał „Gazecie Krakowskiej”, że jest koneserem dobrych wędlin i nie spodziewał się, że może spotkać go taka sytuacja. Tak samo było w tym wypadku – trzebinianin nabył bowiem kindziuk, którego cena za kilogram waha się w granicach 50-60 zł. W trakcie przygotowywania kolacji zorientował się jednak, że część wędliny świeciła się na zielono.

O komentarz poproszono producenta, firmę Balcerzak. – Włókna mięśniowe w mięśniach są rozmieszczone w sposób uporządkowany. Owe struktury leżą w skali długości fal światła, które w konsekwencji załamuje się na nich. Dlatego mięsień często się mieni i opalizuje – tłumaczyła dziennikowi Dorota Kruk, pełnomocnik ds. jakości w firmie Balcerzak.

Problemu nie dostrzeżono również w krakowskim sanepidzie. Inspektorzy pobrali kilka próbek do badań laboratoryjnych i „nie stwierdzili nieprawidłowości w zakresie cech organoleptycznych i mikrobiologicznych”.
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Podczas ostatniej konferencji Kurs na HR w Gdańsku, Marcin Grzegory z Invest in Pomerania, zadał widowni pytanie, „Kto z Państwa wie coś na temat projektu Invest in Pomerania”. Potem dodał, „Pytam, bo wiem, że nie ma nic gorszego niż opowiadania o rzeczach, które ludzie znają i kojarzą”. Miał rację.

Łukasz DudkoŁukasz Dudko

Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, że wystarczyłoby pewnie na grubą książkę, ale skupmy się na dwóch kluczowych błędach: słabej analizie konkurencji oraz nieprzygotowaniu produktu i zespołu. Bez tego ekspansja na rynki zagraniczne nie ma szans.

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Walter Isaacson, w podsumowaniu biografii Leonardo da Vinci, podsuwa nam sporą listę wniosków wynikających z działalności artysty, które można wykorzystać do rozwijania swojej kreatywności.